Medžioklės reikmenys

Iš archyvo. Longthorne – angliškos tradicijos šiuolaikinėje pakuotėje0

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Ką naujo galima papasakoti apie lygiavamzdį? Regis, visi žinomi gamintojai jau daugybę kartų apžvelgti iš visų įmanomų pusių. Vartyk ir taip, ir anaip, bet galų gale principas panašus, tik pagaminta kitaip. Vis dėlto į akis krito kai kas nauja.

Anglų Longthorne Gunmakers jungia tradicijas, eleganciją ir kažką ypatinga, ko nerasi konvejeriu gamintuose ginkluose. Vis dėlto reikia įspėti, kad kaina prasideda nuo 16 000 eurų…

Rekomenduojama ypatingo lygiavamzdžio formulė – sujungti geriausias šiuolaikines medžiagas ir technologijas su tradiciniais metodais ir klasikiniu anglišku dizainu. Gausite tikslų kaip šveicariškas laikrodis ginklą, kuris pakankamai atsparus, kad atlaikytų bet kokį magnumą. Gamintojo teigimu, šiuo metu tai tvirčiausias 12-ojo kalibro lygiavamzdis Didžiojoje Britanijoje.

Longhorn parodoje

Ir visą šį komplektą galima papildyti nedidele atatranka. Lygiavamzdžio patvarumą puikiai pademonstravo pats įmonės savininkas: savo stende užlipo ant ginklo, prie jo prisijungė vienas pirkėjas, ir abu dar ant vamzdžio pašokinėjo!

Kaip tai įmanoma? Paslaptis – vamzdžio gamybos technologija. Longthorne vamzdžiai gaminami iš vieno plieninio bloko ir taip išeina tobulai tiesūs vamzdžiai, išvengiama deformacijų ir kitų problemų, kylančių kitiems žinomiems gamintojams. Ši technologija užtikrina gerą šratų spiečiaus tankį ir iš tolesnių distancijų.

Tai palyginti jauna kompanija, kuri 100 procentų priklauso anglų šeimai. Visos detalės taip pat gaminamos pačių.

Inžinierius Jamesas Longthorne’as Stewartas iš pradžių kūrė ginklų dalis Australijoje, bet pasitaręs su draugu 2006 metais pradėjo dirbti prie naujoviško savo ginklo dizaino. Pirmasis modelis sukurtas dar 2010 metais. J. L. Stewarto duktė Chloe kompanijoje pradėjo dirbti graviruotoja, ji atsakinga už visą ginklų dizainą.

Longhorn gaminimas

Norint įsigyti Longthorne ginklą reikės pačiam vykti į gamyklą, esančią Nortamptone. Jums pasiūlys ekskursiją ir paaiškins naujo ginklo parametrus – vamzdžių ilgį, kokie turi būti droseliai, kokia buožės forma, pageidaujama mediena, graviūrų dizainas. Vietoje galima išsirinkti ir medieną buožei iš maždaug 700 pavyzdžių. Tada prasideda darbas. Graviūroms nėra jokių ribojimų.

Patentuoti vamzdžiai gaminami taikant labai modernius metodus ir procesus. Iš 27 kg plieno bloko pagamintas vamzdis sveria apie 1,3 kg, priklausomai nuo vamzdžio ilgio. Tai turi keletą privalumų: tokie vamzdžiai ne tik patvarūs, bet ir lengvi. Šiuo atveju vamzdžių nereikia sulydyti, todėl jų svoris padidinamas sienelių storio sąskaita.

Nepaisant nedidelio svorio, kompanija kuria 12-ojo ir 20-ojo kalibro vamzdžius. Gaminami tobulai tiesūs vamzdžiai, šaunantys ten, kur šaulys žiūri, ir jų nereikia reguliuoti. Dar vienas didelis šio ginklo pliusas yra maža atatranka, net šaunant didesniais užtaisais.

Pagamintus vamzdžius patikrina London Proof House
Nuotrauka: iš archyvo

Pagamintus vamzdžius patikrina London Proof House. Vamzdžiai turi išlaikyti plieninį magnumo užtaisą su fiksuotais droseliais. Karališkosios lelijos ženklas ant vamzdžio reiškia, kad jis patikrintas.

Tolesnis žingsnis – apdoroti vamzdžius, baigti graviūras ir ginklą surinkti. Tada būsimasis jo savininkas dar kartą atvyksta į gamyklą, kad ginklas būtų pritaikytas būtent pagal jį. Tai užtrunka iki dviejų valandų.

Gamintojas atkakliai tokio principo laikosi, kad ginklas šautų ten, kur savininkas žiūri kiekvieną kartą atrėmęs ginklą į petį. Šis procesas paprastai trunka apie 9–10 mėnesių.

Susiję straipsniai

Yra įvairių modelių, įskaitant klasikinius dvivamzdžius ir vertikaliai dvejintus lygiavamzdžius. Naujasis savininkas gauna gražų, elegantišką, išskirtinį lygiavamzdį ir medžioklei, ir sportui. Ginklas tikriems gurmanams.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.