Medžioklės reikmenys

Hillman 2.0 Alpha Airgel medžiokliniai batai. BOA – geriausia, kas man yra nutikę0

Na, gerai, reklamoje buvo rašoma: pasaulyje labiausiai išvystytos technologijos, panaudotos moderniausiems batams. Tokią reklamą pamačiau Facebook netrukus po to, kai pradėjau mąstyti, kad man reikia naujų batų, nes mano ištikimieji, mylimieji ir penkis sezonus avėti Chiruca Alaska pamažu, bet užtikrintai ėmė leisti paskutinį kvapą.

Su šiais batais buvo medžiota tiek mūsų purve, tiek Turkijos kalnams nebūdingame −13 laipsnių šaltyje ir nė akimirką jie manęs nenuvylė. Net tada, kai besilankstančiose batų vietose atsirado odos įtrūkimų, jie vis tiek sugebėjo išlaikyti pėdas pakankamai sausas ir šiltas. Viena vertus, lyg ir idealūs išbandyti batai, kita vertus, norėjosi kažko kito.

Meindl batai geri, bet aš jais nusivyliau. Hanwag taip pat nedavė to, ko tikėjausi, nors batai ir yra gražūs bei patogūs. Härkila yra geri, bet kažkaip šios firmos batų aplinka nedera su mano kojų mikroflora – batai taip siaubingai smirdi, kad atrodo, jog juose kažkas padvėsė. Taigi buvau pasiruošusi išsirinkti ką nors naujo, dargi ir žurnalo straipsnio reikmėms.

Hillman 2.0 Alpha Airgel medžiokliniai batai

Ir štai – socialinis tinklas atspėjo mano poreikius išmesdamas Hillman reklamą ir iš karto su Juodojo penktadienio nuolaidomis. Batai brangūs, atrodo, kad gal jie auksiniai, tad sugramdžiusi visas nuolaidas, įskaitant ir pirmos registracijos premiją, nusprendžiau nusipirkti sau dovaną gimtadienio proga. Juk esu nusipelniusi gerų batų, juo labiau todėl, kad man kojos šąla vien pamačius sniegą! Taigi pasirinkau 2.0 Alpha Airgel, nes jie žadėjo lengviausią ir efektyviausią pasaulyje izoliaciją – bendradarbiaujant su NASA sukurta Airgel sistema, tra lia lia; trumpai tariant – kojos bus šiltos net ir esant −30 laipsnių!

Gerai, verta, svarbu, kad veiktų visos sistemos, kurios buvo siūlomos už visą kainą, siekiančią beveik 600 eurų. Matrix apdaila, Vibram Arctic Grip padas, Dyneema sustiprintas bato liežuvis, Freelock nesulaužomas vieno raištelio BOA tipo užsegimas, Durashield lanksti apsauginė gumuota apdaila, Dryhunt membrana, atsparumas vandeniui, svoris – tik 590 gramų, sąnarių apsauga, kulnų ir pirštų apsauga, H-Flex minkšta apdaila, smūgį slopinantys padai, ventiliacija, vandens atstūmimas ir kt.

Ilgai galvojau, persvarsčiau prieš paspausdama mygtuką Pirkti. Nuolaidos tuo metu buvo pernelyg viliojančios, o mano kojos juk nusipelnė batų, su kuriais pagal aprašymą būtų galima leistis ne tik į medžioklę, bet ir į kosmosą. Siuntė dvi savaites, bet galų gale atkeliavo.

Pirmas įspūdis – šiek tiek nusivyliau. Maniau, kad auliniai bus kiek aukštesni, todėl padariau išvadą, kad iš principo reikės antbačių. Bet batai tikrai lengvi, neįtikėtinai patogūs, tada supratau, kaip gyvenau be BOA tipo aulinio užsegimo! Jokio raištelių varstymo. Gerai, pažiūrėsime, kiek ši sistema nesulaužoma, kiek ilgai ji laikys, bet nieko patogesnio ir parankesnio gyvenime nebuvau mačiusi. Miške nori pasikeisti kojines – patrauk pagaliuką ir viskas, aukis batą. Batą reikia suvarstyti – pora ratuko pasukimų ir viskas susiveržia. Po to vis dėlto dar reikia šiek tiek priveržti, bet kol kas esu šituo sužavėta.

Dėl tų −30 laipsnių šiek tiek abejoju, bet kol kas iki −10 laipsnių batai pakankamai gerai ir net geriau nei ankstesnieji saugojo kojas nuo šalčio. Išsiaiškinau vieną paslaptį: tuo momentu, kai pradeda šalti kojos, reikia pasikeisti kojines. Laikantis šio principo su šiais batais kojos dar nebuvo šalusios. Dėl viso kito – taip, nepaprastai patogu, nerealiai lengva. Aš dabar jais aunuosi tiek į mišką, tiek ir į miestą. Įlipus į balą vandens nepraleidžianti sistema tikrai veikia – nematyti, kad batai būtų išvis sušlapę. Nežinau, kiek laiko ta sistema veiks. Šiuo metu esu sužavėta, nors apie realų batų patvarumą ir jų kokybę įvairiomis sąlygomis galėsiu spręsti kitais metais. Dar reikia pavaikščioti ir patikrinti, ar tikrai jie neslysta ant ledo.

Ar šis pirkinys bus vertas savo kainos, matysime po kelių sezonų, bet aš tikrai tikiuosi, kad su šiais batais galėsiu vaikščioti, kol jie man nusibos (o ne atvirkščiai). Pirmas įspūdis tikrai geras.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv