Medžioklės reikmenys

Galingasis mažylis su kokybės ženklu ISSC SPA 17/220

Gamintojo reklaminė nuotraukos

Treniruotėms ir smulkiems gyvūnams medžioti mažo kalibro ginklas yra nepakeičiamas žaislas. Mažo kalibro ginklų pasirinkimas Baltijos šalių medžiotojams nedidelis. Šių metų parodoje IWA Outdoor Classics buvo galimybė susipažinti su ISSC gaminamu serijos SPA mažo kalibro graižtviniu ginklu, kuris, be to, prieinamas už protingą kainą.

Austrai išsiskiria biatlono ginklams būdinga tiesia spyna, kurią vienu pirštu galima greitai ir patogiai pertaisyti – patraukiant spyną į save ir paskui tik pastumiant į priekį. Paranku tai, kad spynos rankeną galima pailginti vienu centimetru į šonus. Tereikia atsukti varžtą, įdėti pereinamąją detalę ir vėl užveržti. Tokia spyna kartu su dėtuve, kurioje galima užtaisyti 10 šovinių, mokant gerai šaudyti praktiškai prilygsta pusautomačiui, nes ginklą pertaisyti itin lengva ir patogu. Be to, gamintojas siūlo atsarginę dėtuvę, kurią galima papildomai įsigyti.

Gamintojo reklaminė nuotraukos

Nustebino ir tai, kad parodoje buvo leista drąsiai spaudyti tuščiai – be buferinio šovinio nuspausti gaiduko svirtelę. Paprastai tai laikoma didžiausia nuodėme, nes yra labai didelė galimybė, kad suges daužiklis. ISSC atstovas Vokietijoje sakė, kad jų demonstracinis ginklas taip spaudomas jau kurį laiką, bet jokių defektų nepasirodę.

Taigi buvo galima įvertinti labai malonų ir lengvą gaiduko svirtelės veikimą. Jos spūdis yra 1,5 kg – labai trumpas, kone kaip sportinio ginklo. Paprastai įsigyjant naują ekonominės klasės ginklą, ypač gamintą Rusijoje, gaiduko svirtelę norisi sureguliuoti, bet tai ne tas atvejis, nebent šaulys būtų labai reiklus.

Šio ginklo vamzdį gamina vokiečių kompanija Lothar Walther, turinti 90 metų patirtį. Galima sakyti, kad prie SPA serijos ginklų primontuotas match vamzdis, nes, visų pirma, vamzdžio gale esanti įduba pagerina kulkos stabilumą, antra, vamzdžio storis pagal kalibro parametrus yra kaip varmintavimo vamzdžių, kai šaudoma iš tolimų nuotolių. Vamzdžio sienelė storesnė nei pats kalibras.

Naudojant kalibro .22 LR (5,6×15mmR) kulką gamintojas žada gana įspūdingą šūvių tankį – iš 100 m trijų šūvių grupę galima sušauti dviejų eurų monetos plote. Optiką galima primontuoti ant 11 mm kregždės uodegos tipo bėgelio, taip pat gamintojas teikia Weaver bėgelius.

Vertinimas

Ginklą galima įsigyti su plastmasine arba medine buože. Subjektyvia nuomone, plastmasinis variantas atrodė daug malonesnis ir geriau apdirbtas nei medinis. Medinė buožė atrodė tarsi ne iki galo išskobta ir stamboka. Štai plastmasinė pagaminta kokybiškai, nesijaučia, kad jos vidus tuščias kaip išvalgytos konservų dėžutės.

Ir kaina plastmasinio varianto malonesnė – galėtų būti 600 eurų, o medinis variantas kainuoja apie 675 eurus. Iš praktiškos pusės vis labiau ima patikti būtent plastmasinės buožės, nes jas lengva nuvalyti, jos veikiant įvairioms oro sąlygoms nei išsiplečia, nei susitraukia, taip pat jas nelengva subraižyti.

Ginklas numatytas dažnai naudoti, ypač tiems medžiotojams, kurie įpratę su mažuoju kalibru .22 LR eiti medžioti bebrų. Vis dėlto tokiu mažu kalibru medžiojant stamboką bebrą reikia taikytis į galvą ir labai tiksliai, kad gyvūnas neliktų sužeistas. Galingesniam šūviui galima pasirinkti .22 WMR, bet ir šis kalibras nebus pakankamai galingas, kad greitai ir efektyviai užmuštų bebrą šūviu į liemenį.

Šaunant tokiu ginklu atatrankos visai nėra, todėl nereikia įsitempti ir bijoti šūvio, taigi mažo kalibro ginklas idealiai tinka treniruotėms, mokantis gražiai ir tiksliai šaudyti graižtviniu šautuvu. Principas toks pats kaip medžioklinio karabino, tik kulkų kaina draugiškesnė, todėl galima šaudyti daug daugiau.

Valant ginklą gana lengva išardyti. Atsukami keli varžtai ir visas mechanizmas tiesiog iškeliamas iš apsodo. Iš pradžių išardyti gali atrodyti painu, reikia atsiminti, kurį varžtą į kurią vietą grąžinti, taip pat surenkant reikia sureguliuoti kelias svirteles. Vis dėlto išardyti ir surinkti neužtrunka ilgiau kaip tris minutes.

Dėtuvę įdėti painoka, reikia išmokti ją tiksliai įstatyti į tinkamą vietą, antraip niekaip neišeis jos saugiai įtvirtinti. Dėtuvę išimant jokių problemų nekyla – nuspaudus svirtelę dėtuvė lengvai išslysta.

Ginklą apskritai malonu laikyti rankose.

Didelis pliusas tas, kad komplekte yra kieta plastmasinė ginkladėžė, į kurią šį mažąjį ginklą galima įdėti su visu optiniu taikikliu. Taip daug lengviau ginklą saugiai gabenti.

ISSC SPA 17/22 specifikacijos

Kalibras: .22 LR, .22 WMR ir .17 HMR
Bendras ilgis: 1,020 m
Apkaba: 10 šovinių
Ginklo svoris su dėtuve ir be jos: 2,95 kg / 2,90 kg
Apsodas: medienos ir polikarbonato
Vamzdžio ilgis: 510 mm
Graižtvos: 6

ISSC

Susiję straipsniai

Kompanijos specializacija – mažo kalibro šaunamųjų ginklų gamyba. 2009 metais ši Austrijos įmonė pradėjo gaminti šaunamuosius ginklus. Iš pradžių tai buvo kalibro .22 LR pistoletai ISSC M22, kurių dabar jau yra įvairiausių versijų. Kitas produktas pasirodė 2010 metais – kalibro .22 LR šautuvas MK22. Šiuo metu ruošiamas naujas graižtvinis ginklas SPA su tiesia spyna. Nuo šių metų pavasario šautuvai SPA parduodami kalibrų .22 LR, .22 WMR ir .17 HMR.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.