Patirtis

FOTO+VIDEO. Stirnos žaidžia ir mitinasi0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Pavasaris – puikus metas stebėti gyvūnus. Ypač ruošiantis medžioklei. Kol žolė žema, galitma rasti atrankinių egzempliorių ir sužinoti, kur gyvena didieji trofėjiniai patinai.

Stirnos žaidžia ir maitinasi

Mūsų sąlygomis stirnas stebėti yra lengviausia iš visų žvėrių. Jų daug, jos ne tokios atsargios kaip kiti kanopiniai, jas galima stebėti ir dieną, ir vėlai vakare, ryte. Be to, stirnos yra sėslios, jų teritorija nedidelė, priklauso nuo populiacijos tankio. Patelės niekur toli neklaidžioja, patinų teritorija irgi pasižymėta, toli ir jie nemigruoja.

Pavasarį gyvūnai išeina į artimus laukus ir pievas, ten ganosi. Pasirodo stirna su pernykščiu jaunikliu, tada dar viena, kuriai iš paskos velkasi apyjaunis stirniokas. Atskirai pasirodo suaugę stirninai.

Stirnos ganosi kartu arba atskirai. Lauke gali laikytis ir grupėje, kartu gulėti, nes taip saugiau. Vis dėlto artėjant pavasariui suaugę stirninai jau pradeda kovoti dėl savo teritorijos. Kovo pabaigoje patinai jau pradeda kautis. Nors dar prieš mėnesį konkurentai ganėsi drauge, dabar draugystė virto nuožmia kova. Taip ir teritorija pasidalijama. skaitykite toliau Stirnu elgesys

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv