Patirtis

Elnių kvietimo pamoka medžiotojoms0

Nuotrauka: iš archyvo

Liepos 31 d. Lietuvos elnių kvieslių asociacijos pirmininkas Daivaras Rybakovas pakvietė Moterų medžiotojų klubo (MMK) nares pasimokyti elnių kvietimo paslapčių.

„Paskaita buvo iš dviejų dalių: teorinės ir praktinės. Teorinėje dalyje susipažinome su elnių elgsena rujos metu. Kada reikia pradėti ieškoti elnių rujos vietų, kur jas rasti, kaip atpažinti elnių skleidžiamų garsų reikšmes, su kokiais įrankiais sustiprinti skleidžiamą garsą: specialiais dviejų ir trijų dalių viliokliais, kriauklėmis ar paprasčiausiai keliasdešimties centimetrų kanalizaciniu vamzdžiu“, – pasakoja MMK prezidentė Ramutė Juknytė.

Praktinėje seminaro dalyje vienas iš labiausiai patyrusių Lietuvos elnių kvieslių D. Rybakovas demonstravo elnių viliojimą, mėgdžiodamas įvairaus amžiaus elnių balsus, aiškino, kaip keičiasi rujos frazės ir kaip jos atitinka situaciją.

„Nėra tik garsusis EOA baubimas. Elnias „kalba“ ir pasakoja pasauliui apie savo rujos sėkmę, ketinimus ir statusą. Šias frazes reikia suprasti. Ar tai jaunas, ar senas patinas, vienišas ar su haremu, ilsisi ar kviečia į kovą. Žinodamas šias frazes medžiotojas gali kalbėti su elniu, kviesti jį ar – priešingai – atbaidyti, kas neretai nutinka, jeigu mėgdžiojamas senas ir patyręs elnias“, – sako Lietuvos elnių kvieslių asociacijos pirmininkas.

MMK narės klausėsi ir bandė pamėgdžioti elnio balsą bei įvairius rujos procesui būdingus garsus. „Klausantis iš šono visada viskas atrodo daug paprasčiau, praktika parodė, kad nėra labai lengva. Moteriški balsai yra gan aukšti, todėl baubti brandaus elnio balsu sudėtinga. Bet Daivaras mus nuramino ir pamokė įvairių paslapčių, kaip, net neturint gero balso, pergudrauti elnią“, – sako R. Juknytė.

Elnių kvietimo pamoka medžiotojoms

Po seminaro D. Rybakovas sakė: „Moterys tikrai gali vilioti elnius, tik, aišku, pastangų reikės įdėti daug daugiau nei vyrams. Ne dėl to, kad jos negabios, o dėl to, kad jų balsas kitoks – švelnus, aukštesnis, o vyrų – žemas. Jauną elnią gali išbaubti visos moterys, o su brandžiu kiek sudėtingiau. Bet yra tam tikrų triukų, kaip išvengti brandaus elnio balso medžioklėje – to merginas ir mokiau. Mokymai vyko abiejų pusių pastangomis: aš pasiūliau, jos sutiko, taip ir įvyko mokymai, po kurių net neabejoju – jeigu tik bus noro, šiais metais elnią tikrai gali prisivilioti. Aišku, mokyti moteris yra gerokai maloniau, bet gerokai sunkiau, kaip ir gyvenime.“

Paklaustas, ar moters balsas nepasikeis nuo viliojimo treniruočių, D. Rybakovas sako, kad vyro balsas vienareikšmiškai tampa žemesnis ir šiurkštesnis, greičiausiai ir moters balsui nutiks tas pats.

Po paskaitos medžiotojos išėjo lengvai pakimusios. Su skaitytojais galime pasidalyti dar viena paslaptimi, kurią ne visi žino: rugpjūčio 27 d. visada baubia elniai, galima važiuoti vakare į mišką ir pasiklausyti sunkiai pakartojamų garsų.

Nei plaukų, nei plunksnų!

Susiję straipsniai

Ačiū už pagalbą Moterų medžiotojų klubo prezidentei R. Juknytei ir Lietuvos elnių kvieslių asociacijos pirmininkui D. Rybakovui.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv