Medžioklės reikmenys

Dvikojė atrama Fortmeier Bipod H184 6:00 ir 12:000

Nuotrauka: iš archyvo

Sportui, medžioklei dvikojes atramas mūsų sąlygomis įvertins retas, bet pasaulyje tai labai pripažintas ir vertinamas sprendimas. Pas mus gal labiau tinka sportiniam šaudymui, bet būtų geras sprendimas ir reljefiškoje vietovėje, nes lygumoje, ypač vasarą, šių atramų pranašumo iš tiesų neįmanoma įvertinti.

Medžioklėje nuo atramos galima iššauti praktiškai bet kurioje vietoje, nededant ginklo, pavyzdžiui, ant pagalvėlės. Naudingiausios šios kojelės būtų iškilesnėje vietoje, siekiant, kad šūvis eitų žemyn, nes visada reikia galvoti apie tai, kur kulka lėks po šūvio.

ortmeier Bipod H184

Fortmeier dvikojės atramos yra vienos įvairiapusiškiausių iš visų siūlomų. Jos laikomos labai stabiliomis ir patvariomis. Kojeles galima visiškai išardyti ir reguliuoti praktiškai visomis kryptimis, o reguliuojant nereikia jokių specialių įrankių. Norint pritvirtinti ginklą, reikia specialaus laikiklio – geriausiai tiks Weaver bėgelis prie lovelio. Trumpiausia H184 modelio pozicija yra 184 mm, o ilgiausia – 234 mm, o plotį penkiais žingsniais galima reguliuoti nuo 278 iki 336 mm. Kojelių svoris – 520 g.

Susiję straipsniai

Kuo skiriasi modelis 6:00 nuo 12:00? Skirtumas yra tai, kokiu būdu ginklas tvirtinamas prie atramos – iš apačios ar iš viršaus. Pavyzdžiui, modelio 12:00 ginklo vamzdis yra tarp kojelių, tad kojelės ginklo atžvilgiu atsiduria ties 12 valanda. Na, o modelio 6:00 atveju ginklas yra ant atraminių kojelių, t. y. kojelės ginklo atžvilgiu būna ties 6 valanda.

Dvikojė atrama kainuoja apie 220 eurų.

Prenumeruokite žurnalą Medžioklė iki 2022 m. pabaiga!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.