Patirtis

Dviejų stirninų mūšis mieste0

Nuotrauka: iš archyvo

Į miestą artėja stirnų jujos kovos. Vieno miesto daugiabučio rajono gyventojai turėjo galimybę stebėti dviejų stirnų patinų mūšį. Vietos policijos atstovai perspėjo gyventojus, kad artėti prie laukinių gyvūnų yra pavojinga.

Gyvūnai pasirodė nedideliame miesto pakraštyje esančiame parke. Ginčas tęsiasi apie 20 minučių, tačiau po to abu gyvūnai dingo iš žmonių akių.

Mieste kaunasi du stirninai

Stirnos ateina į kiemus ir dairosi pro langus. Stirnos žaidžia su kiemo šunimis, ėda iš rankos ir leidžiasi glostomos. Vis dažniau internete pasirodo nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose stirnos elgiasi keistai ir pernelyg drąsiai. Mūsų žurnalas taip pat sulaukia žinučių su tokia medžiaga. Kokios tokio elgesio priežastys?

Stirnos nuo nepalankių oro sąlygų ir maisto trūkumo kenčia labiau nei kiti kanopiniai. Jos yra pamėgtas plėšrūnų ir valkataujančių šunų grobis, tačiau stirnos ir labai lanksčios – prisitaiko prie sąlygų ir aplinkos, o populiacija gali atsinaujinti per kelerius metus.

Palankiomis sąlygomis dažnai vedami du ar net trys jaunikliai. Galbūt viso to priežastis yra būtent populiacijos prieaugis ir maisto trūkumas, o galbūt jaukinimas, ir čia kalbu ne tik apie medžiotojus. Žmonėms kaimuose ir priemiesčiuose patinka matyti gyvūnų prie savo namų, todėl jie juos ir šeria. Žvėrys labai greitai supranta, ar vieta saugi. Žinia, miestuose yra labai daug laukinių gyvūnų, įskaitant ir plėšrūnus. Jeigu pavojaus nėra, jie greitai prisitaiko. Taigi viena pagrindinių priežasčių galėtų būti jaukinimas.

Susiję straipsniai

Galbūt kartais matome stirnų, kurias kas nors užaugino namų ūkyje ir todėl jos drąsiai eina į kiemą, nebijo net šunų. Tikslios statistikos, kaip dažnai žmonės stirnas augina namuose, nėra, tačiau tokių atvejų žinoma. Tai kone kasdienybė, o ne kokia išimtis. Skaitykite toliau Stirnos languose ir glėbyje. Neetiška ir pavojinga

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.