Patirtis

Domina argumentai “UŽ” naktinio matymo taikiklius? VIDEO: Kuo skiriasi medžioklė su žibintuvėliu, prieblandoje ir su naktinio matymo taikikliu?0

Ekrano nuotrauka

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) viešųjų ryšių specialistas Deividas Staponkus parengė vaizdo įrašą, kuriame aiškiai matyti, kaip šernai reaguoja į žibintuvėlio šviesą tamsoje ir prieblandoje bei kaip vyksta gyvūnų atranka ir medžioklė naudojant naktinio matymo taikikli.

Devidas Stoponkus savo feisbuko profilyje teigia: „Primenu, kad Lietuva viena iš paskutinių Europos sąjungos šalių (kuriose yra nustatytas AKM) ir dar nėra įteisinus naktinio matymo taikiklių šernų medžioklėje.”

Dėl afrikinio kiaulių maro kontrolės strategijos šernų medžioklė tapo intensyvesnė. Stebėjimai rodo, kad gyvūnai mokosi ir yra daug jautresni viskam, kas galėtų rodyti žmogaus buvimą, įskaitant staigų žibintuvėlio įsijungimą. Šviesa gąsdina šernus, o šaudyti tokiomis salygomis yra ne tik neetiška, bet ir pavojinga.

Atkreipkite dėmesį į tai, kuo skiriasi medžioklės situacija su žibintuvėliu ir kaip šernai atrenkami ir sumedžiojami naudojant naktinio matymo taikiklį.

Susiję straipsniai

Šernų medžioklės su naktinio matymo taikikliu filmuotą medžiagą pateikė žurnalo Medžioklė Latvijos kūrybinė komanda.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv