Patirtis

Dėmesio! Baisūs vaizdai! Askaridės ir kaspinuočiai0

Kolegė atsiuntė vaizdo įrašą – sumedžiotas stirniukas mažais pūkuotais rageliais. Šūvis nebuvo labai sėkmingas, pataikyta į pilvą. Stirniuką radus atsivėrė siaubingas vaizdas – buvo ne tik matyti kirmėlės, bet ir visos žarnos judėjo nuo parazitų. Sprendžiant iš vaizdo įrašo ir aprašo, stirniukas greičiausiai patyrė tikrą askaridžių ir kaspinuočių invaziją. Medžiotoja rašė, kad kirmėlių buvo ir mėsoje. Aišku, be laboratorinio tyrimo visiškai tikslios diagnozės pateikti negalima.

Specialistai aiškina, kad mėsoje galėtų būti kaspinuočių pūslelių. Jeigu įpjovę į raumenį randate ten sorų grūdo dydžio baltų taškelių, geriau tokios mėsos nevartoti. Paprastai tokių pūslelių pastebima peties raumenyse, bet ryškiau – būtent virškinamojo trakto raumenyne. Askaridžių pastebima žarnose ir plaučiuose. Jeigu invazija didžiulė, kirmėlės netgi gali kristi laukan per burną ir nosį. Tai, kad stirniuko rageliai buvo neišsivystę ir pūkuoti, rodo sveikatos problemas. Gyvūnas buvo ir labai žemo ūgio, sulysęs.

Tokį sumedžiotą gyvūną geriau utilizuoti – sudeginti arba užkasti. Miške jų palikti negalima, nes tai reikš užkrato pavojų. Svarbiausia įsidėmėti: konstatavus įtartinų gyvūno sveikatos problemų, geriau jo mėsos nevartoti ir skerdeną tinkamai utilizuoti!

Dėmesio! Baisūs vaizdai!

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.