Medžioklės reikmenys

Burrel ir NITEforce miško kamerų bandymas0

Žurnalas Medžioklė turėjo galimybę išbandyti tris GPSPro.lv siūlomas miško kameras. Redakcija gavo Burrel S22WA 4G, NITEforce Concept 4G LTE ir NITEforce MAX kameras. Kartu su kameromis parduotuvė taip pat pasiūlė išbandyti atitinkamus 12 V ir 6 V akumuliatorius.

Žinoma, prieš vežant į mišką, kameras reikėjo sukonfigūruoti. NITEforce kamerų atveju tai buvo labai paprasta. Į jas reikėjo įdėti SIM korteles, o į išmanųjį telefoną atsisiųsti atitinkamas programėles. Jas reikia įdiegti ir jau programėle nuskenuoti atitinkamą kodą ant prietaiso. Programėlės pačios atliko visus būtinus veiksmus kameros ir išmaniojo telefono ryšiui užtikrinti.

Įdomu tai, kad NITEforce Concept 4G LTE reikėjo nemokamos NITEforce programėlės, o NITEforce MAX kamerai – LinckEazi. Šią programėlę galima atsisiųsti nemokamai, tačiau jos funkcionalumas priklauso nuo pasirinkto tarifų plano. Tarp jų yra nemokamas planas, kuris riboja serveryje saugomų vaizdų kiekį ir laikotarpį, kurį vaizdai gali būti peržiūrimi. Standartinis planas su neribota debesija kainuoja 1,99 Eur per mėnesį.

Žinoma, abiejose kamerose yra ir Micro SD kortelės, į kurias vietoje įrašomi užfiksuoti vaizdai ir vaizdo įrašai – abi kameros turi galimybę fotografuoti ar filmuoti. Režimus galima perjungti programėlėmis. Tačiau nėra galimybės peržiūrėti, kada nuotrauka padaryta ar nufilmuotas vaizdo įrašas, kaip tai buvo Burrel kameros atveju.

Vaizdo įrašus galima peržiūrėti tik kortelę įdėjus į kompiuterį. Tiesiai per programėlę vaizdo įrašų neįmanoma peržiūrėti. To taip pat nebuvo įmanoma padaryti atsisiuntus failą iš programėlės į išmanųjį telefoną.

Reikia turėti omenyje tai, kad norint gauti informaciją apie užfiksuotus vaizdus ir vaizdo įrašus, kameroms reikia pakankamos tinklo aprėpties. Be jo kamera, žinoma, fiksuos netoli jos jutiklio buvusį judesį, bet pranešimo apie tai į programėlę gauti nebus įmanoma.

Burrel S22WA 4G kamera turi daugiau galimybių – ja galima fiksuoti tik vaizdus, tik vaizdo įrašus arba užfiksuoti ir vaizdą, ir vaizdo įrašą. Taip pat į kamerą reikia įdėti SIM kortelę ir Micro SD kortelę, į kurią kamera įrašys filmuotą medžiagą. Kamera nusiųs vaizdą vartotojo nurodytu el. pašto adresu arba telefono numeriu. Kamera suderinama su Burrel+ programėle. Dėl įdiegto GPS įmanoma sekti kameros vietą.

Kamera turi galingą anteną, todėl su ja mobiliojo ryšio aprėptis visada bus geriausia. Šiam gamintojo teiginiui patikrinti kamerą padėjau prie bebrų užtvankos, neaukštai virš žemės – tokioje vietoje, kurioje beveik nėra telefono ryšio. Išmanusis telefonas šioje vietoje zonos nerado, o kamera ne visada, bet visai dažnai pajėgė išsiųsti žinutes apie bebrų veiklą priešais ją.

Visos kameros turi lengvai suprantamą sąsają ir gali būti naudojamos ne tik medžiojamiesiems gyvūnams, bet ir turtui stebėti.

Pliusai ir minusai

Burrel S22WA 4G
Pliusai

* Galinga antena
* Galimybė vienu metu fotografuoti ir filmuoti
* Galimybė naudoti baterijas arba akumuliatorių
* Nemokama programėlė
Minusai
* Nuotraukoms gauti reikia interneto

Techninė informacija:
Mobiliojo ryšio tinklas: 2G, 3G ir 4G, reikalinga SIM kortelė
Yra duomenų siuntimo parinktys
Skiriamoji geba: 24 MP
Vaizdo įrašymas: 2K 1440p @ 30 kadrų / s
Matymo kampas: 110°
Maitinimas: baterijomis ir akumuliatoriumi
Reguliuojamas PIR jutiklis, jo veikimo atstumas – 25 m
Apsaugos klasė: IP66

NITEforce Concept 4G LTE
Pliusai

* Lengvai suprantama sąsaja
* Galimybė kameros nustatymus keisti programėle
* Galimybė naudoti baterijas arba akumuliatorių
Minusai
* Nėra galimybės vienu metu filmuoti ir fotografuoti

Techninė informacija:
Mobiliojo ryšio tinklas: 4G LTE (3G ir 2G palaikymas)
Vaizdų skiriamoji geba: 20 MP (8 MP, 4 MP)
Vaizdo įrašo skiriamoji geba: HD (720P) 30 kadrų / s dieną
PIR judesio jutiklio veikimo atstumas: 20 m
Apsaugos klasė: IP66

NITEforce MAX
Pliusai

* Lengvai suprantama sąsaja
* Galimybė kameros nustatymus keisti programėle
* Galimybė naudoti baterijas arba akumuliatorių
Minusai
* Nėra galimybės vienu metu filmuoti ir fotografuoti

Techninė informacija:
Mobiliojo ryšio tinklas: 4G LTE (3G ir 2G palaikymas)
Vaizdų skiriamoji geba: 3–20 MP
Vaizdo įrašo skiriamoji geba: Full HD 1080P, HD 720P, WVGA
PIR judesio jutiklio veikimo atstumas: 20 m
Apsaugos klasė: IP66

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv