Patirtis

Botsvana grasina į Vokietiją išsiųsti 20 000 dramblių!0

Nuotrauka: unsplash.com

Botsvanos prezidentas pagrasino išsiųsti į Vokietiją 20 000 dramblių ginče dėl gamtosaugos.

Anksčiau šiais metais Vokietijos aplinkos ministerija pasiūlė griežtinti medžioklinių gyvūnų trofėjų importo apribojimus.

Botsvanos prezidentas Mokgweetsi Masisi sakė Vokietijos žiniasklaidai, kad tai tik nuskurdintų jo šalies žmones. Jis sakė, kad dramblių skaičius smarkiai išaugo dėl apsaugos pastangų, o medžioklė padėjo juos suvaldyti.

„Kodėl Europos šalys mus moko, kaip turėtume gyventi savo šalyje ir kaip turėtume spręsti gamtosaugos problemas? Vienas dramblys per naktį gali sunaikinti didžiulius žemės ūkio pasėlių plotus, o tai reikš badu vietinių kaimų gyventojams“, – sakoma pranešime. valstybinės medžioklės ir gamtos apsaugos organizacijų atstovų išsakyta nuomonė. Jie pabrėžia, kad kolonizacijos laikai jau seniai praėjo, o Botsvanos vyriausybė gali pati nuspręsti, kaip elgtis susidariusioje situacijoje.

Vokiečiai turėtų „gyventi kartu su gyvūnais taip, kaip jūs bandote mums įsakyti“, – sakė M. Masisi vokiečių laikraščiui „Bild“. – Tai ne pokštas.

Botsvanoje gyvena maždaug trečdalis pasaulio dramblių populiacijos – daugiau nei 130 000 – daugiau nei turi vietos. Bandos darė žalą turtui, valgė derlių ir trypė gyventojus, sakė M. Masisi.

Botsvana anksčiau atidavė 8 000 dramblių kaimyninei Angolai, o dar šimtus – Mozambikui, siekdama sumažinti populiaciją.

„Norėtume pasiūlyti tokią dovaną Vokietijai“, – sakė M. Masisi ir pridūrė, kad nepriimtų atsakymo „ne“.

Bijau, kad drambliai mane nužudys

Botsvanos laukinės gamtos ministras Dumezweni Mthimkhulu praėjusį mėnesį pagrasino išsiųsti 10 000 dramblių į Londono Haid parką, kad britai galėtų „pajusti gyvenimo kartu su jais skonį“.

Kovo mėnesį JK parlamentarai balsavo už draudimą importuoti medžioklės trofėjus, tačiau prieš tapdami įstatymu, teisės aktai turi būti toliau tikrinami.

Įsipareigojimas uždrausti medžioklės trofėjų importą buvo įtrauktas į 2019 metų konservatorių visuotinių rinkimų manifestą.

Botsvana ir kitos Pietų Afrikos šalys daug uždirba iš turtingų vakariečių, kurie sumoka tūkstančius dolerių už leidimą nušauti gyvūną, o paskui parsineša jo galvą ar odą kaip trofėjų namo.

Jie sako, kad šie pinigai naudojami gamtosaugos pastangoms ir vietiniams žmonėms padėti, todėl jiems mažiau tikėtina, kad jie susigundys brakonieriauti gyvūnus.

Gyvūnų teisių grupės tvirtina, kad tokia praktika yra žiauri ir turėtų būti uždrausta.

“Kai kuriose srityse šių žvėrių yra daugiau nei žmonių. Jie žudo vaikus, kurie patenka į jų kelią. Jie trypia ir valgo ūkininkų pasėlius, palikdami afrikiečius alkanus”, – sakė Botsvanos laukinės gamtos ministras.

Remiantis 2021 m. Humane Society International ataskaita, Vokietija yra didžiausia ES afrikinių dramblių trofėjų ir apskritai medžioklės trofėjų importuotoja.

Botsvana uždraudė šią praktiką 2014 m., tačiau 2019 m. panaikino apribojimus, kai patyrė vietos bendruomenių spaudimą.

Dabar šalis išduoda metines medžioklės kvotas, sakydama, kad yra licencijuota ir griežtai kontroliuojama.

Anksčiau ji svarstė galimybę naudoti dramblius naminių gyvūnėlių maistui.

Aplinkos ministerijos atstovė Berlyne naujienų agentūrai AFP sakė, kad Botsvana šiuo klausimu nereiškė susirūpinimo Vokietijai.

„Atsižvelgiant į nerimą keliantį biologinės įvairovės nykimą, turime ypatingą atsakomybę padaryti viską, kad medžioklės trofėjų importas būtų tvarus ir teisėtas“, – sakė ji.

Tačiau ministerija tęsė derybas su Afrikos šalimis, kurioms taikomos importo taisyklės, įskaitant Botsvaną, sakė atstovė.

Australija, Prancūzija ir Belgija yra tarp šalių, uždraudusių prekybą medžioklės trofėjais.

Botsvana kartu su savo kaimynėmis Zimbabve ir Namibija taip pat tvirtino, kad jai turėtų būti leista parduoti savo dramblio kaulo atsargas, kad ji galėtų užsidirbti pinigų iš daugybės dramblių.

Rytų Afrikos šalys ir gyvūnų teisių grupės priešinosi šiam teiginiui, kad tai skatintų brakonieriavimą. Informacijos šaltinis BBC

Maži Ispanijos šernai su didžiulėmis iltimis. Medžiotojos dienoraštis #23

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv