Medžioklės reikmenys

Biudžetinės klasės peiliai. Pjauna, galanda, laikosi rankoje0

Nuotrauka: iš archyvo

Tekstas: Oskaras Treilichas

Su peiliais yra taip pat kaip su bet kokiu perkamu daiktu. Kad nuvyktume iš taško A į tašką B, galime važiuoti žiguliais arba pasirinkti patogų šiuolaikinį automobilį. Vienas įsigyja naudotą dviratį, kuriuo vyksta iš namų iki parduotuvės ir atgal, kitam reikia itin lengvo sportinio dviračio, kad galėtų dalyvauti varžybose. Galų gale kas nors medžioja savo patikimu IŽ27 ir net nesusimąsto apie brangesnį, tūkstančius kainuojantį lygiavamzdį. Kiekvienas šių dalykų savo darbui daro garbę – vienas geriau, kitas prasčiau, vienas ilgiau, kitas trumpiau, bet galutinis rezultatas lieka tas pats. Visa kita priklauso nuo norų ir galimybių.

Su peiliais yra visiškai taip pat, ir šiame straipsnyje aptarsime biudžetinės klasės peilius, apžiūrėsime, iš kokių medžiagų jie nulieti, kiek jie yra naudingi, medžioklei tinkami įrankiai. Apžiūrėsime, kokių peilių galima įsigyti apytikriai už 20 eurų. Kas nors pasakys, kad gana pigu paimti kokį seną tarybinį peilį arba, pavyzdžiui, išgaląsti bet kokį pjaunantį daiktą, kad ir nerūdijančiojo plieno stalo peilį.

Taip, esame tai darę, ir apie tai rašėme viename ankstesnių numerių. Paeksperimentavome, ir galų gale pavyko, bet šį kartą apie tai nekalbėsime. Visų peilių irgi nesugebėsime aptarti ir apie kiekvieną pigųjį parašyti, todėl iš turimos pasiūlos apžiūrėsime tokius peilius, kuriuos kasdien naudoja medžiotojai. Be to, kitus pataupysime ateinantiems žurnalo numeriams.

Biudžetinės klasės peiliai

Nerūdijančiojo plieno peilis

Bevardis peilis. Skamba siaubingai, bet už tokią kainą sulaukti kokios nors specialios peilio modifikacijos ar pavadinimo bus sunku. Išoriškai šis peilis labai panašus į Remingtono gaminamą modelį Tectonic, kuris iš esmės nėra brangus, bet viršija mūsų iki 20 eurų nuleistą kartelę. Kad ir kaip ten būtų, tai yra patogiai padarytas peilis, galintis būti puikiu padėjėju medžioklėje. Jis gerai limpa prie rankos. Trumpa plati geležtė puikiai tinka lupti. Komplekte buvo paprasta makštis.

Ant peilio geležtės nurodyta metalo žyma Stainless 440. Prie jos nenurodyta jokia serijos 440 raidė (A, B ar C), o tai reiškia, kad peilis nepasižymi dideliu kiečiu, bet savo funkciją atlieka – jis pjauna. Kaip man sakė peilio savininkas medžiotojas, peilis pjauna gerai, lupant sumedžiotą gyvūną kartkartėmis reikia paaštrinti ir galima dirbti toliau. Tokio tipo peilių randama dažnai, gaminami daugiausia Kinijoje, nors kartais slepiasi ir po didžiųjų firmų pavadinimais.

Mora of Sweden

Vienas didžiausių ir populiariausių peilių gamintojų iš Švedijos savo asortimentą ne tik papildė aukštos kokybės pjovimo įrankiu, bet ir užtikrino, kad peilį galėtų įsigyti kiekvienas už prieinamą kainą. Šis peilis yra paprastos formos, modelio pavadinimas Companion, skandinaviško nuolydžio, kurį labiausiai ir pamėgę Skandinavijos gamintojai.

Pagamintas iš geros kokybės nerūdijančiojo plieno. Maloniai priglunda prie delno, labai patogi guminė rankena, prieinamas įvairių spalvų. Galima sakyti – peilis visiems atvejams (angl. all-purpose knife). Universalus įrankis, kuriuo galima ir žvėrį lupti, ir šakas pjauti, ir pieštuką drožti, ir dešrelę pjaustyti.

Gražus darbinis peilis, kurį ne gėda išsitraukti ir apdorojimo aikštelėje! Į šią kategoriją gerai telpa keli Mora peiliai iš serijos Craftline. Iš tiesų vieni geriausių šios kainų kategorijos pasirinkimų!

Marttiini

Mano širdis ir delnas tikrai priklauso Skandinavų gamintojams. Turbūt būtent todėl šiai apžvalgai parinkau peilius iš mūsų šiaurinių kaimynų suomių. Marttiini peilis Timberjack yra gražus ir paprastas, labai patogus laikyti rankoje (šį pojūtį kelia guminė peilio rankena).

Anglinio plieno geležtė gerai pjauna ir ją paprasta galąsti, nes nėra labai kieta, bet ir ne per minkšta, kaip galėtų atrodyti iš pradžių. Peilio makštis – plastikinė. Peilio paskirtis įvairi, pats gamintojas peilį kūrė kasdienėms reikmėms, panašiai kaip Mora Companion, bet Lietuvos medžiotojai jį sėkmingai naudoja ir medžioklėje.

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.