Patirtis

Bandoma uždrausti bebrų medžioklę0

Nuotrauka: unsplash.com

Kaip pranešė portalas The MeatEater, į medžiotojų dėmesį pateko JAV prezidentui Joe Bidenui adresuotas laiškas, kurį parengė gamtos pseudoapsaugos organizacija. Rašte prašoma uždrausti bebrų medžioklę visose valstybės valdomose teritorijose.

Prašymas grindžiamas prielaida, kad dėl to padidės šlapžemių dalis, o tai savo ruožtu galėtų sumažinti klimato kaitos sukeltas pasekmes. Tačiau biologai, ekologai ir medžiotojai perspėja, kad visiškas medžioklės uždraudimas paaštrins konfliktus su miškininkais ir žemės savininkais. Be to, tai visiškai sunaikins efektyvią sistemą, dėl kurios iki šiol buvo įmanoma mažinti minėtus konfliktus ir taip išlaikyti gana gerą bebrų populiaciją.

JAV bebrus dažniausiai medžioja profesionalūs gaudytojai, šis procesas yra kontroliuojamas glaudžiai bendradarbiaujant su biologais, kurie tiria ir kuria dabartinius pusiausvyros palaikymo metodus. „Gana juokinga prašyti valstybės vadovo vienasmeniškai sugriauti moksliškai pagrįstą tvarką, kurią užtikrina geriausi šios srities žinovai“, – teigia žinomas medžioklinės literatūros autorius, laidos The MeatEater vedėjas Stevenas Rinella.

Aplinkos „gynėjų“ organizacijos rašte teigiama, kad valstybės institucijos suinteresuotos ne saugoti bebrus, o tenkinti medžiotojų užgaidas, nes būtent medžiotojų sumokėti mokesčiai ir rinkliavos leidžia finansuoti šias įstaigas. Laiško autoriai nemini, kad populiacijos būklė blogėtų dėl medžioklės, tačiau vardija galimus draudimo privalumus. Taip pat nėra apibrėžto laikotarpio, kada privalumai būtų matomi realiai.

Negalima paneigti, kad bebrai turi egzistuoti gamtoje ir kad jie teigiamai veikia buveines, tačiau praktikoje yra tam tikrų vietų, kuriose medžioklė itin svarbi. Puikus pavyzdys yra Aliaskos tundra. Ten dėl klimato kaitos kyla vidutinė temperatūra, trumpėja žiemos, augmenija tankėja, todėl pastaraisiais dešimtmečiais bebrų skaičius gerokai išaugo. Bebrai grįžta į šias vietoves ir apsigyvena ten, kur jų anksčiau nebuvo.

Pasak Aliaskos universiteto Ferbankso ekologo dr. Keno Tape‘o, bebrų sukeltus tundros pokyčius galima matyti net iš kosmoso. Daugelyje buveinių bebrų poveikis šlapžemėms gali būti teigiamas, bet tikrai ne tundroje, kur tokiu būdu pažeidžiama amžinojo įšalo dirvožemio struktūra.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv