Patirtis

Aukščiausiasis Teismas pakeitė bausmę vietoje bebro žmogų nušovusiam medžiotojui0

Nuotrauka: iš archyvo

Byla dėl žmogaus nužudymo supainiojus jį su vandenyje plaukiančiu bebru baigta. Apie bylos eigą informuoja naujienų agentūra ELTA: “Po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) tenkinto Panevėžio apygardos prokuratūros kasacinio skundo iš naujo apeliacine tvarka išnagrinėjus baudžiamąją bylą, biržietis pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį jam skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę.”

Jau pranešta, kad 2021 metų kovo pabaigoje per naktį Biržų rajone per medziklę buvo nušautas žmogus. Nelaimė įvyko Papilio miestelio medžioklės plotuose esančiame tvenkinyje. Delfi.lt praneša, kad Papilio miestelyje vyras (gim. 1983 m.) iš šaunamojo ginklo mirtinai nušovė vyrą (gim. 1967 m.).

Naktį du medžiotojai prie šio tvenkinio, kuris nėra jų būrelio teritorijoje, sumanė patykoti bebrų. Pamanęs, kad mato tvenkinyje plaukiantį bebrą, vyras šovė ir mirtinai sužalojo vandenyje buvusį 54 metų vietos gyventoją. Vėliau išsiaiškinta, kad dėl nelemto sutapimo medžiotojas supainiojo brakonierių su bebru ir paleido šūvį. Vyras, kuris neteisėtai gaudė žuvį, žuvo.

Vyrai, užsiėmę povandenine medžiokle, įtariama, kad tą darė povandeniniais šautuvais – tokia žvejyba Papilio tvenkinyje yra draudžiama. Visas straipsnis čia

Dėl žmogaus žūties buvo atliktas ikiteisminis tyrimas. Biržiečiui šioje byloje buvo pateikti kaltinimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Visgi praėjusių metų liepą Panevėžio apylinkės teismas jį išteisino kaip nepadariusį veikos, turinčios šio nusikaltimo požymių. Tų pačių metų spalio mėnesį Panevėžio apygardos teismas atmetė prokuratūros apeliacinį skundą dėl vyro išteisinimo.

Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis pateikė kasacinį skundą LAT, kuriuo prašė perduoti šią bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. Prokuroro kasacinį skundą LAT tenkino, byla buvo grąžinta iš naujo nagrinėti apeliacinės instancijos teisme.

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismas biržietį pripažino kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo ir skyrė jam 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metų laikotarpiui. Jam taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas medžioti dvejus metus, bus konfiskuotas šautuvas, pranešė prokuratūra.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv