Patirtis

Ar šie dariniai pavojingi?0

Nuotrauka: iš archyvo

Mums parašė vienas žurnalo Medžioklė skaitytojas:

„Laba diena, galbūt galėtumėt nustatyti ar patarti, kur kreiptis, kad paaiškintų, ar šie dariniai galėtų būti pavojingi. Vakar ryte sumedžiojau vidutinio amžiaus stirniną, išoriškai neįprasto elgesio ženklų nesimatė. Išimti vidaus organai atrodė normaliai, nors dėl karšto oro ties jais neužtrukau. Tačiau jau vėliau, dalydamas ir nukaulindamas skerdeną, prie priekinės kojos vidinės pusės raumens atradau maždaug 4 cm ilgio ir 1,5 cm pločio darinį, o raumenyse prie klubo sąnario – dar porą mažesnių, apie 1,5 cm ilgio ir mažiau nei centimetro pločio. Didįjį atsargiai perpjoviau – skysčio jame nebuvo. Iš spalvos jis panašus į jungiamuosius audinius, pilkšvai balkšvas, viduje – su rausvu atspalviu.“

Nuotrauka: iš archyvo

Svarbu, kad medžiotojai ypatingą dėmesį skirtų apžiūrinėdami, kaip atrodo laimikis: ar gyvūnas sveikas, ar mėsoje ir vidaus organuose nėra pastebima kas nors neįprasto, kokių nors nukrypimų nuo normos. Šiuo atveju atsakymas visai paprastas. Nuotraukose matomi pakitimai yra paprasti gyvūno limfmazgiai. Tokių esama visame kūne, nuo galvos iki pat žarnų. Jie – pirmieji sveikatos rodikliai, pavyzdžiui, afrikinio kiaulių maro atveju šernų limfmazgiai būna nuo tamsiai raudonos iki net juodos spalvos.

Limfinė sistema (lot. Systema lymphaticum) yra stuburiniams būdinga latakėlių sistema, papildanti širdies ir kraujagyslių sistemą. Ją sudaro limfagyslės ir limfoidiniai organai, kuriais teka limfa – pusiau skaidrus skystis. Limfa vaidina svarbų vaidmenį organizmo ląstelių ir audinių medžiagų apykaitoje ir valymosi procesuose. Skirtingai nuo kraujotakos sistemos, limfinė sistema nėra uždara ir neturi centrinio siurblio. Limfa, cirkuliuojanti limfinėje sistemoje, juda labai lėtai ir visiškai mažu spaudimu.

Susiję straipsniai

Limfinės sistemos funkcijos:
Nuneša audinių skysčius į veninę sistemą
Jungia audinius su kraujotaka
Dalyvauja medžiagų apykaitoje, įskaitant riebalų absorbciją plonųjų žarnų gaureliuose ir jų pernešimą į kraują
Surenka ir suskaido mikroorganizmus, pažeistas ir senas ląsteles
Formuoja organizmo imunitetą, gamindama antimedžiagas

Nepavyko prenumeruoti metams? Prenumeruokite nuo vasario 2 d. iki metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.