Patirtis

Apranga apdorojant mėsą0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Patogi ir higieniška sumedžioto gyvūno dalijimo vieta, švarūs paviršiai, guminės pirštinės, speciali apranga ir naudoti parengti instrumentai yra pagarbos, kurią medžiotojai parodo gyvūnui, ženklas.

Tinkamai apdoroti žvėrieną, švarioje aplinkoje supjaustyti mėsą reiškia pasirūpinti, kad nė vienas gabalėlis nenueitų veltui, o ją vartosiantys žmonės gautų sveiką maisto produktą.

Pirštinės, batai ir prijuostė

Dirbant su mėsa, visada reikia prisiminti higieną. Sumedžioto gyvūno skerdeną dalysiančiam ir kaulus šalinsiančiam žmogui reikės specialios ekipuotės. Pirma, guminės pirštinės – darbas jomis bus patogesnis ir švaresnis, jos apsaugos nuo galimų infekcijų patį žmogų ir sumažins tikimybę užteršti mėsą, nes visi esame tik žmonės ir kartais sergame (net patys to nežinodami).

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Antra, reikės aulinių batų ar kokios kitos švarios avalynės, kad neprimindžiotumėte mėsos pjaustymo patalpos, sukeldami papildomą užteršimo riziką. Trečia, dalijant mėsą rekomenduojama dirbti su vienkartiniu kombinezonu. Jeigu tokio neturite, pravers švari prijuostė.

Aišku, ne visi medžiotojų būreliai turi modernius ar bent gerai įrengtus medžiotojų namelius su higienos reikalavimus atitinkančia lupykla, bet kiekvienas kolektyvas turi stengtis pagerinti buitines ir mėsos apdorojimo sąlygas. Infrastruktūros sutvarkymas yra vienas pagrindinių mūsų darbų.

Švarioje lupykloje su plytelėmis mėsos apdorojimas būna visai malonus ir naudingas procesas. Šitaip vartoti sau skirtos mėsos kokybė auga, o laikantis mėsos apyvartos reikalavimų atsiranda galimybė ją perduoti galutiniam vartotojui ir užsidirbti, kad toliau galėtumėte gerinti infrastruktūrą. Laikytis asmeninės higienos reikalavimų ir dėvėti specialią aprangą apdorojant mėsą – tai indėlis į medžioklės ūkio augimą ir pagarba sumedžiotiems gyvūnams.

Laikykimės higienos ir gerbkime vieni kitus bei gamtą!

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.