Patirtis

Apel laikikliai su Sauer 2020


Pirmasis pasaulyje 3D spausdintas optikos laikiklis EAW, pagamintas iš aliuminio
Pirmasis pasaulyje 3D spausdintas optikos laikiklis EAW, pagamintas iš aliuminio
Nuotrauka: iš archyvo

Iki šiol praktikoje teko montuoti taikiklius ant Blaser ginklo – pernelyg sudėtinga nebuvo, nes ši kompanija teikia gerus ir kokybiškus originalius laikiklius, kurie, nors ir brangūs, bet patikimi ir patogūs.

Šį kartą apžvelgsiu, kaip ant vieno ginklo naudoti skirtingus taikiklius. Jeigu kada važiuojate medžioti į Latviją, kur galima naudoti naktinius taikiklius, galesite pakeisti optika. Primename, kad Lietuvoje su naktiniais taikikliais medžioti draudžiama. Dėl to gresia nemalonios nuobaudos.

EAW laikikiai

Jeigu neplanuojate montuoti naktinio taikiklio medžioklei užsienyje, tai šių greitųjų laikiklių privalumais galite pasinaudoti, jeigu medžioklei su varovais esate numatę kitą taikiklį, pavyzdžiui, raudonojo taško Aimpoint. Su greitaisiais laikikliais tą patį ginklą galite pritaikyti įvairioms situacijoms.

Vieni geriausių sprendimų Sauer ginklams yra Ernst Apel laikikliai. Be įrangos ir žinių namų sąlygomis juos primontuoti patiems vargu ar išeis, todėl geriau kreiptis į išmanančius specialistus.

Ernst Apel yra gerai žinoma vokiečių kompanija, teikianti aukštos kokybės produktus.

Visi kompanijos laikikliai atitinka aukštus kokybės standartus. Kartais girdėti abejonių dėl kompanijos MAC laikiklių, ypač kai jie naudojami profesionaliai, pavyzdžiui, tolimajam šaudymui, bet apie Apel skundų girdėti neteko. MAC idealiai tinka medžioklėje ir tarnaus ilgai.

Apel laikiklių privalumas tas, kad juos galima naudoti įvairioms reikmėms pagal medžiotojo norus.

Savo garsius laikiklius ši vokiečių kompanija sukūrė prieš daugiau kaip 30 metų. Visą šį laiką apie juos buvo atsiliepiama puikiai, nes kompanija juos nuolat tobulina. Tai yra vienas sėkmingiausių sprendimų, kurį adaptavo ir kiti gamintojai. Laikikliai sukurti taip, kad užtikrintų tikslų šaudymą. Nors jie turi daug privalumų, vienas trūkumas yra – jie nepigūs.

Apel laikiklių privalumai

Susiję straipsniai

– Taikiklį nuo ginklo galima nuimti ir uždėti viena ranka, nes laikikliai užsirakina automatiškai. Kad taikiklį nuimtumėte, reikia pakelti svirtį ir taikiklį pasukti.
– Lengva primontuoti prie ginklo.
– Laikikliai reguliuojami.
– Laikiklis kone niekada neužstringa, taikiklį nuimant ir uždedant.
– Puikiai tinka ant vieno ginklo naudoti kelis taikiklius.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.