Medžioklės reikmenys

4 priežastys, kodėl verta naudoti gumines pirštines0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Nors dar yra manančių, kad naudoti gumines pirštines nepatogu ir nevyriška, jos apsaugo ne tik patį medžiotoją, bet ir aplinkinius. Štai keletas priežasčių, kodėl verta mūvėti gumines pirštines skrodžiant sumedžiotą gyvūną.

1. Apsaugo nuo infekcijų. Jeigu ant rankos yra kokia žaizdelė, lupant kailinį gyvūną į ją gali patekti bakterijų, o kova su infekcija bus ilga ir nemaloni. Taip pat bakterijomis iš žaizdos galima apkrėsti žvėrieną. Vis dėlto pagrindinė priežastis, kodėl reikia mūvėti pirštines, – apsaugoti savo sveikatą, nes miško gyvūnai serga įvairiomis ligomis, todėl geriau be reikalo nerizikuoti.

2. Apsaugo nuo kvapų. Efektyviausia pirštines mūvėti diriant būtent kailinius žvėrelius ar bebrus. Tada ne tik apsisaugai nuo ligų, bet ir rankos nesmirdi nei bebro liaukomis, nei kokiu specifiniu kailinio žvėrelio kvapeliu. Visi žino, kiek laikosi bebro liaukų smarvė. Jeigu liaukų skysčio patenka ant odos, nuplauti labai sunku, ir dar ilgą laiką pauosčius ranką jaučiasi specifinis aromatas. Pirštinės apsaugos rankas nuo tokių nemalonumų. Net diriant lapę galima pasigauti kokį nesmagų kvapą, kuris ilgokai laikysis. Rankos bus apsaugotos ir nuo rujojančio tauriojo elnio ar specifinio šerno kvapo.

3. Kraujo ir mėsos nepatenka į panages. Pirštinės apsaugo nuo nešvarumų panagėse. Jeigu po jomis patenka trichinelioze sergančio šerno mėsos, telieka vienas žingsnis, kad apsikrėstų ir žmogus. Taigi gumines pirštines naudoti turėtų būti privaloma, nes tai vienintelis būdas apsisaugoti. Taip pat, kai nėra švaraus vandens, kruvinas rankas sunku nuvalyti, o paskui šepetėliu reikia šveisti nagus, kad jie atgautų civilizuotą išvaizdą. Guminės pirštinės apsaugos nuo nešvarumų ir kraujo po nagais. Nusimovus pirštines rankos bus švarios.

4. Apsaugo rankų odą. Jeigu bebreną ar kokio kailinio žvėrelio odą reikia pasūdyti, pirštinės apsaugos rankų odą nuo druskos ar bet kokios kitos naudojamos medžiagos poveikio. Visi žino, koks nemalonus jausmas, kai į žaizdą patenka druskos, taip pat oda sausėja ir ilgainiui gali pradėti pleišėti. Pirštinės apsaugos rankas ir šiuo atveju. Gumines pirštines naudoti naudinga ir vėsiu oru. Žiemą šlapios rankos nuo kraujo ar vandens ims džiūti, o paskui reikės tepliotis rankų kremu. Guminės pirštinės nešildo, bet apsaugo nuo bendro neigiamo drėgmės ir šalčio poveikio.

Susiję straipsniai

Patarimai
– Panaudotas pirštines išmeskite į šiukšliadėžę, nepalikite ant žemės.
– Guminių pirštinių galite įsigyti visuose prekybos centruose.
– Visada laikykite porą pirštinių medžioklinių kelnių kišenėje.
– Gumines pirštines paprasčiau užsimauti ant sausų rankų, o ne drėgnų.
– Laikykite pirštines automobilyje – pravers dažniau, negu įsivaizduojate.
– Pirkdami pirštines paieškokite sau tinkamo dydžio.

Prenumeruok ir skaityk žurnalą MEDŽIOKLĖ 2023 metams!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.