Reklama

Yukon 30 metų: nuo medinių žiūronų gamintojo iki termovizorinių tendencijų kūrėjo0

Daugeliui su medžiokle ar aktyviuoju laisvalaikiu susijusių asmenų prekių ženklų pavadinimai Pulsar ir Yukon Advanced Optics yra puikiai žinomi ir jau seniai pamėgti. Šie pavadinimai asocijuojasi su patikimomis, inovatyviomis ir nepakeičiamomis technologijomis, kurios sustiprina natūralius žmogaus gebėjimus matyti bet kokiomis oro sąlygomis.

Paprastai verslo organizacijos daugeliui vartotojų būna uždaros, jos mieliau komunikuoja per savo prekės ženklus ar reklaminius projektus. Taip ir Pulsar bei Yukon Advanced Optics yra žinomesni nei jas kurianti įmonių grupė Yukon Advanced Optics Worldwide, kuri šiais metais mini savo veiklos 30-metį.

Už kiekvieno gaminio slypi technologijos ir jas kuriantys žmonės, bet ne kiekvienas gali pasakyti, kas yra aukštosios technologijos, kuo užsiima jas kurianti įmonė, kaip gimsta ir kaip diegiamos inovacijos. O tai reiškia šimtus valandų tyrinėjimų, tobulinimo, projektavimo, inžinerijos, gamybos ir viso ciklo atkartojimo iki sukuriamas galutinis gaminys. Visa tai tam, kad produktų vartotojai gautų moderniausią ir technologiškai pažangiausią produktą.

30-ies metų patirtis

Šiandien Yukon Advanced Optics Worldwide yra viena pažangiausių, Europoje veikianti aukštųjų technologijų įmonių grupė turi padalinius 7 pasaulio valstybėse ir daugiau nei 1100 darbuotojų, o pagrindinė būstinė veikia Lietuvoje. Tai ir viena stambiausių civilinei rinkai skirtų termovizorinių, skaitmeninių naktinių ir dieninių optinių prietaisų profesionaliam naudojimui ir laisvalaikiui kūrėja bei gamintoja.

Yukon Advanced Optics Worldwide gaminama produkcija yra naudojama medžioklės ir turizmo srityje, jūrų pramonėje, saugumo ir teisėsaugos srityse. Ši grupė kuria inovatyvius saugumo sprendimus, kurie gali būti pritaikomi transporto pramonėje. Visa Yukon Advanced Optics Worldwide produkcija skirta išskirtinai tik civiliniam naudojimui – technologijų kūrėja aktyviai laikosi pozicijos, kad jos gaminiai nėra skirti karo pramonei.

Kartu ji yra viena iš nedaugelio gamintojų, užtikrinančių visą produkcijos gamybos ciklą nuo rinkos tyrimų, R&D (iš angl. – moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra), projektavimo iki gamybos bei pardavimų. Jos gaminami skaitmeniniai ir termovizoriniai prietaisai gerai žinomi visame pasaulyje, o pavadinimai Ranger, Digisight, Apex, Quantum, Helion, Trail, Thermion, Axion, Digex, Accolade praktiškai jau tapo atskirais prekės ženklais.

Šiuo metu įmonių grupės asortimentas apima daugiau kaip 200 prekių pozicijų, jos eksportuojamos į daugiau nei 70 pasaulio šalių. Pagrindinės rinkos yra JAV ir Europa.

Nuotrauka: iš archyvo

Trys raidos etapai

Tačiau kiekviena sėkmės istorija turi savo pradžią, o kiekviena organizacija turi savo raidos istoriją. Yukon Advanced Optics Worldwide buvo įkurta grupės bendraminčių, kuriuos vienijo bendra aistra specialiajai optikai, noras išplėsti žmogaus gebėjimus matyti sudėtingiausiomis oro sąlygomis.

I. Nuo rankų darbo medinių gaminių iki naktinių prietaisų gamybos (1991–2004

)

Ši istorija prasidėjo 1991 m. nuo rankų darbo medinės stebėjimo optikos gamybos. Pirmieji penki mediniai gaminiai buvo surinkti nebaigto statyti gyvenamojo namo rūsyje, o patys prietaisai buvo parduodami Lietuvoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje ir Rusijoje. Mediena pasirinkta, nes tuo metu tiesiog nebuvo galima įsigyti metalo.

1995 m. pradėta bendradarbiauti su partneriais iš JAV – taip atsivėrė durys ir į JAV rinką. Ypatingą susidomėjimą šioje rinkoje sukėlė miniatiūriniai teatro žiūronai KGB 2,5×17. Jie buvo reklamuojami kaip žiūronai, kuriais naudojęsi KGB agentai, ir sulaukė netikėtos sėkmės JAV.

1998 m. gimė prekės ženklas Yukon Advanced Optics, kurio portfelio pagrindą sudarė stebėjimo vamzdžiai ir žiūronai. Didėjant dieninės optikos asortimentui, 1999 m. bendrovė pradėjo gaminti pirmuosius naktinius prietaisus, o jau 2005 m. pirmos kartos naktinių prietaisų dalis pasaulinėje rinkoje sudarė 70 proc. įmonių grupės parduodamos produkcijos.

Naktinių monokuliarų serija NVMT tapo ne tik populiariausia pirmos kartos naktinių prietaisų linija pasaulyje, parduodama daugiau nei 40-yje šalių, bet ir plačiai kopijuojama. 2017 m. Las Vegase (JAV) vykusioje parodoje Shot Show viena iš Kinijos kompanijų pasiūlė daugiau nei 30 skirtingų šio produkto versijų kopijų.

Nuo 2001 m. Yukon Advanced Optics Worldwide pradėjo naktinių taikiklių medžiokliniams ginklams gamybą. Šios kategorijos taikikliai buvo sėkmingai parduodami daugiau kaip 15 metų.

Nuotrauka: iš archyvo

II. Pasaulinis skaitmeninių naktinių taikiklių gamintojas (2005–2010)

Augant gamybos apimtims, vis aktyviau investuojama ir į naujų inovatyvių technologijų diegimą. 2005 m. Yukon Advanced Optics Worldwide tapo pirmuoju gamintoju pasaulyje, kuris civilinei rinkai pasiūlė skaitmeninius naktinius prietaisus Ranger ir Ranger Pro 5×42. Jais buvo sėkmingai prekiaujama net iki 2018 metų.

O skaitmeninio naktinio taikiklio Digisight N550 atsiradimas 2009 m. faktiškai įtvirtino grupės pasaulinę lyderystę skaitmeninių naktinių prietaisų segmente. Kartu su Digisight gaminių linija atsirado kiti dieniniai, naktiniai, o šiek tiek vėliau – termovizoriniai prietaisai, pasižymintys ypatingu funkcionalumu ir suburti po bendru prekės ženklu Pulsar.

Pats prekės ženklas Pulsar įregistruotas 2009 m., o šiandien jo optikos prietaisai sudaro esminę Yukon Advanced Optics Worldwide gaminamos produkcijos dalį.

III. Termovizorinių tendencijų kūrėjas (2011–2021)

2012 m. Yukon Advanced Optics Worldwide rinkai pasiūlė tai, apie ką daugelis gamintojų dar nedrįso atvirai pagalvoti, – pirmuosius termovizorinius civilinės paskirties optikos prietaisus. Quantum buvo pirmasis pasaulyje civilinės paskirties masinės gamybos termovizorinis monokuliaras. Šis prietaisas padėjo Yukon Advanced Optics Worldwide tapti civilinio naudojimo termovizorinių prietaisų rinkos lydere, o įvairios jo modifikacijos buvo gaminamos iki 2018 metų.

Dar po kelerių metų (2016 m.) pristatytas pirmasis rinkoje naktinis taikiklis, gaminamas taikant dieninių taikiklių gamybos standartus. Photon buvo pirmasis rinkoje naktinis taikiklis, įrengiamas ant dieninės optikos žiedų. Toks standartas padėjo Photon linijai užimti lyderio poziciją pagal populiarumą ir vartotojų paklausą. Ši technologija buvo pritaikyta ir gaminant kitus pažangius Pulsar linijos gaminius, tokius kaip termovizoriniai taikikliai Thermion ir skaitmeniniai taikikliai Digex.

Nuotrauka: iš archyvo

Yukon Advanced Optics Worldwide aktyviai tobulina savo gaminių portfelį, plėsdama optinių prietaisų technines ir programines galimybes. 2017 m. įmonė viena pirmųjų pasiūlė prietaisus su integruotomis vaizdo fiksavimo ir garso įrašymo sistemomis, WiFi, komunikacija su mobiliaisiais įrenginiais per programėles – šios ir kitos naujovės pirmą kartą įdiegtos termovizoriniame monokuliare Helion. Vėliau originali koncepcija buvo pritaikyta gaminant didžiąją dalį termovizorinių ir skaitmeninių prietaisų Pulsar, kuriamų iki šios dienos.
2019 m. pristatytas itin kompaktiškas termovizorinis monokuliaras Axion XM30, kuris ne tik lengvai telpa kelnių kišinėje, bet ir visiškoje tamsoje gali aptikti standartinio aukščio objektą (iki 1,8 m) iki 1350 metrų atstumu.

Susiję straipsniai

Tais pačiais metais pristatytas ir naujasis termovizorinis taikiklis Thermion. Šios serijos gaminys apėmė pačius naujausius termovizorinius ir programinius technologinius sprendimus, tilpusius klasikinio dizaino dieninio stiliaus taikiklio korpuse. 2021 m. išleidžiamas dar pažangesnis antros kartos taikiklis Thermion 2, rodantis, kad klasikinio stiliaus taikiklių technologinis potencialas dar nėra iki galo išnaudotas.

Šiandien prekės ženklas Pulsar yra vienas iš pasaulinių civilinių termovizorinės optikos prietaisų lyderių, kasmet savo gerbėjams pristatantis apie 20 naujų gaminių. O įmonių grupė Yukon Advanced Optics Worldwide yra termovizorinių ir skaitmeninių naktinių optikos prietaisų rinkos tendencijų kūrėja, gebanti pasiūlyti ir nustebinti rinkos dalyvius tokiais sprendimais, apie kuriuos šie dar tik pradeda mąstyti. Šiandien įmonė planuoja išleisti naujos kartos optinius įrenginius, kurie į dar aukštesnį lygmenį pakels žmogaus gebėjimą matyti tamsoje, rūke ar lietuje.

Parengta bendradarbiaujant su Yukon Advanced Optics Worldwides

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.