Medžioklės reikmenys

Yra gervė – yra sprendimas0

Nuotrauka: iš archyvo

Medžioklė prasideda po šūvio – toks juokelis pasirodo visiškai teisingas, kai gyvūnas krinta miške, pelkėje ar sunkiai prieinamoje vietoje, kur paprastų sprendimų neužtenka. Siūlome įvertinti kitokį – mobiliąją gervę. Šį Kanadoje sukurtą produktą Portable Winch pristato www.aml-ramava.lv.

Siūlomos dviejų modelių gervės – PCW-3000 ir PCW-5000. Jose yra Honda variklis, rekomenduojamas virvės ilgis 50–300 m. Pravers gabenant briedį, medieną, net akmenis, kai įvairi technika neprieinama. Tikrai taip – su šia gerve vienas žmogus gali sukrauti ir išvežti rąstų krovinį! Šio įrenginio privalumas tas, kad jį galima įsinešti į mišką kaip kuprinę, nes abiejų modelių gervės sveria atitinkamai 9,5 ir 16 kg.

Lietingą dieną susitinkame su pardavėju, kuris mums aprodys gervę. Prie puodelio kavos aptariame, ką tokia gervė gali padaryti, kaip ji veikia ir kokios naudos iš šio įrenginio gali gauti medžiotojas. Pardavėjas parodo vaizdo įrašų, kaip gabenami lengvesni ir sunkesni daiktai, tačiau pati savo akimis noriu pamatyti, kaip viskas veikia.

Lyja, diena nemaloni. Ant pievelės padėtas rąstas su virve. Gervė specialiai sutvirtinta ir pririšta prie rąsto. Ji paleidžiama, virvė apvyniojama aplink būgną, ir galima pradėti transportuoti. Vos truputį patraukus virvę, nė nepanaudojus daug jėgos, rąstas pradeda judėti. Jo galas kartais įsikasa į minkštą žemę, bet gervė sugeba jį išjudinti, ir štai jau nuvažiuota 40 m.

Viskas atrodo lengva, ir veiksmams su virve nereikia pastangų. Pabandau ir aš – greit suprantu, kaip iš tiesų patogu ir lengva šį sunkų rąstą gabenti. Telieka rąstui truputėlį padėti, lengvai patraukus, kad jis, sukdamasis aplink būgną, vilktųsi į priekį. Vyrai man aiškina, kad paisant fizikos dėsnių ir naudojant skrysčius galima gabenti net dukart sunkesnius krovinius, nei minima specifikacijose.

Įsigijus šią gervę, reikia atsižvelgti, kad miške reikės surasti kokį nors medį ar atramą, prie kurios gervę pririšti. Gilioje pelkėje tai galėtų būti problema, bet kadangi virvę galima ištempti net iki 300 m, sprendimą paprastai rasti įmanoma. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad gervė laikoma dėžėje, kurioje ją galima ir gabenti, bet automobilyje ji užims šiek tiek vietos. Vis dėlto tai gana nedidelė dėžė, palyginti su, pavyzdžiui, priekaba keturračiui. Ko tikrai nereikėtų daryti – pamiršti gervę namuose, kai vykstate medžioti. Tada teks naudoti seną, patikrintą metodą – fizinę rankų jėgą.

Viena vertus, atrodo, kad gal iš tiesų neverta pirkti gervės, kuri visai nėra tokia pigi, jeigu ją naudosite kelis kartus per metus ar net rečiau. Kita vertus, jeigu įrankį jau turite, tai jį galite naudoti ne tik briedžiams iš miško tempti. Gerve galima gabenti įvairius sunkius daiktus, kaip minėjau – rąstus ar akmenis, taip pat galima ištraukti keturratį, o labai prireikus, naudojant skrysčius ir pasitelkiant fizikos dėsnius, – ir nugrimzdusį automobilį. Galimybių yra įvairių, o kadangi gervė mobili, jos gana plačios. Iš šią gervę turinčių medžiotojų būrelių atsiliepimai geri.

Specifikacijos

PCW-3000
Patogesniam gabenimui, medžioklės reikmėms
Svoris: 9,5 kg
Traukimo jėga, kurią su judriais skrysčiais galima padidinti du kartus: 700 kg
Variklis: 4 taktų Honda GX-35
Greitis: 10 m/min.
Garantija: 2 metai fiziniams asmenims, 1 įmonėms
Kaina su nuolaida: 1368 Eur

PCW-3000
Nuotrauka: iš archyvo

PCW-5000

Platesnės galimybės, skirta sunkesniems kroviniams gabenti
Svoris: 16 kg
Traukimo jėga, kurią su judriais skrysčiais galima padidinti du kartus: 1000 kg
Variklis: 4 taktų Honda GXH-50
Greitis: 12 m/min.
Garantija: 2 metai fiziniams asmenims, 1 įmonėms
Kaina su nuolaida: 1723 Eur

Susiję straipsniai
PCW-5000
Nuotrauka: iš archyvo

Papildomai galima įsigyti įvairių skrysčių ir tvirtinamųjų detalių. Platintojas rekomenduoja naudoti specialią virvę su dviguba vija – patvaresnę ir standesnę. Tokia virvė idealiai tinka gervėms, nes ji atspari trinčiai ir šilumai – paprasta virvė panašiomis aplinkybėmis greitai iširtų. 10 mm skersmens virvė: 100 m ilgio kaina –180 Eur, 50 m ilgio – 76 Eur.

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalo Medžioklė YOUTUBE KANALAS

Posted by Žurnalas Medžioklė on Otrdiena, 2021. gada 2. marts

LA.lv