Medžioklės reikmenys

Susitvarkyk peilį prieš aktyvųjį sezoną!0


Peiliai, kaip ir ginklai, turi būti reguliariai prižiūrimi ir valomi
Peiliai, kaip ir ginklai, turi būti reguliariai prižiūrimi ir valomi
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Tai metas, kai medžiotojai labiausiai susidomi, kaipgi tinkamai pagaląsti ir prižiūrėti peilį. Peiliai, kaip ir ginklai, turi būti reguliariai prižiūrimi ir valomi. Taip taip – po medžioklės reikia ne tik nuplauti, bet ir gerai išvalyti.

Paprasčiausia valyti gumines ar sintetinės medžiagos rankenas. Tokias paprasta nuplauti vandenyje skudurėliu ar kokia plovimo priemone. Kebliausia – peiliai medine rankena, nes mediena yra gyva ir gali supleišėti, įtrūkti, prarasti pradinę išvaizdą. Kai kurie medžiotojai mano, kad medinei rankenai reikia duoti laisvę, todėl nesirūpina aplinkos poveikiu ir taip rankena įgauna unikalią išvaizdą. Vis dėlto, kad medinė rankena tarnautų ilgiau, patariu ją nuvalyti ir apdoroti taip.

Pirmiausia peilį nuplaukite vandeniu. Kadangi ant rankenos gali atsirasti plyšių, ištepkite ją medienai skirta alyva. Dažnai nė nesusimąstome, kad peilio priežiūrai galime panaudoti įvairias namuose randamas priemones. Viena tokių – vaškas ir batų valymo kempinėlė, taip pat galima panaudoti purškiamą vašką. Jeigu batų valymo kempinėlėje yra silikono, medienai tai bus tik į naudą.

Iš pradžių galbūt rankena taps truputį slidi, bet taip mediena bus apsaugota.

Purškiamu vašku padenkite nuvalytą rankeną, įtrinkite medvilnine šluoste. Atrodys, kad rankena labiau blizga. Medienai vaškas patinka, jis sudaro apsauginį sluoksnį nuo nešvarumų ir vandens.

Kalbant apie peilius iš nerūdijančiojo plieno, pagalandus rekomenduojama juos apdoroti vazelinu, kurio galima pigiai rasti vaistinėse. Mažą buteliuką naudosite ilgai. Vazelinas tirštas, lengvai tepamas. Užtepus peilio nepasieks drėgmė ir jis nerūdys. Taip peilį galima užkonservuoti, jeigu neplanuojate jo kurį laiką naudoti. Geležtė bus apsaugota, o ją vėl paėmus nebus netikėtumų.

Dar viena svarbi paslaptis, kuria galima pasinaudoti prižiūrint sulenkiamus peilius, – nuvalius patepti mineraline alyva. Užteks mažo lašelio ant peilio sulenkimo mechanizmo.

Pagalvokite apie galandimo akmenis. Jeigu naudojate Opinel natūralų galandimo akmenį, rekomenduoju specialų galandimo skystį Honing Solution. Jis nuo galandimo akmens nuplaus nešvarumus. Deimantiniams galąstuvams šis skystis netinka. Bet kokią metalinę geležtę galandant deimantiniu galąstuvu, susidaro dulkių. Galąsdami rūdijančiojo plieno peilį prisiminkite, kad paskui galąstuvą būtina nuvalyti, nes šios metalo dulkės sudrėksta, pradeda rūdyti ir galąstuvas paruduoja. Geriausia po darbo galąstuvą gerai nuplauti šiltu vandeniu, muilu ir dantų šepetėliu.

Šie praktiški patarimai padės peilį prižiūrėti ir visada laikyti paruoštą darbui. Rūpinkitės savo peiliais – be jų medžioklėje bus sunku!

Patogiausi medžiokliniai peiliai, HRC 70 ir ikoniškasis japonas. Pokalbiai apie medžioklę #8

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.