Medžioklės reikmenys

Winchester Select Ultimate Field vandens paukščių medžioklei ir sportui0


Winchester Select Ultimate Field
Winchester Select Ultimate Field
Nuotrauka: iš archyvo

Jei yra koks prekės ženklas, tiesiogiai susijęs su ginklų gamyba, tai tikrai Winchester. Legendinis vardas įtrauktas į kalibrų, amunicijos ir ginklų pavadinimus. Lietuvoje galbūt mažiau įvertintas kaip ginklų gamintojas, bet tie, kas jį pažįsta, tikrai nesiskundžia.

Winchester Repeating Arms Company – ilgą istoriją turinti įmonė. Pagrindus jai padėjo Horace’as Smithas ir Danielis Wessonas, bet nepainiokite jos su įmone Smith&Wesson, kurią vėliau taip pat įsteigė šie vyrai. 1848 metais jie įsigijo išradėjo Walterio Hunto sukurtą ir Lewiso Jenningso patobulintą Volition Repeating Rifle bei vadinamąją raketinių sviedinių (angl. Rocket Ball) amuniciją.

Legendinės ginklų gamybos pradininkas Oliveris Winchesteris
Nuotrauka: Wikipedija

Volition Repeating Rifle buvo amerikiečių pertaisomo karabino prototipas, naudotas su specialia jam skirta amunicija. Dėl to šis karabinas tapo komerciniu fiasko, o raketiniai sviediniai nustoti gaminti 1852 metais. Smithas sukūrė visiškai naują karabiną, kuris buvo pagerinta senojo modelio versija. 1855 metais Smitho ir Wessono įmonė pradėjo gaminti ginklus ir, siekdama privilioti investuotojų, susitarė su įmone Volcanic Repeating Arms, kurios didžiausias akcininkas buvo aprangos gamintojas Oliveris Winchesteris. Smitho ir Wessono verslas nebuvo sėkmingas ir galiausiai Winchesteris su partneriais nupirko į sunkumus patekusią įmonę. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Winchester Select Ultimate Field

Lygiavamzdis Winchester Select Ultimate Field yra puikus ginklas vandens paukščių medžioklei, taip pat sportui – šaudyti į skriejančias lėkšteles. Yra ir medžioklinis, ir sportinis modelis.

Vamzdžio ilgis – 76 cm, skirtas 12 kalibrui, lizdas skirtas 76 mm šoviniams. Ginklo komplekte yra trys keičiami skleistuvai (1/4, 1/2 ir 3/4), leidžiantys prisitaikyti prie skirtingų medžioklės situacijų. Uoksas plieninis, yra 6 mm pločio ventiliuojamas taikymosi bėgelis. Nuleistukas vienas, ginklo svoris – 3,2 kg, buožė – iš riešutmedžio. Kaina – 1450 eurų.

Jeigu galvojate šį ginklą naudoti ir, pavyzdžiui, medžioklėje su varovais, pirmiausia reikėtų įsitikinti, ar jis tiksliai šauna kulkomis. Tai galima daryti tik šaudykloje, praktiškai išbandant, kokios lygiavamzdžio kulkos jam labiausiai tinka. Kadangi 2023 metų sausį įsigalios švino turinčių šratų draudimas vandens paukščių medžioklėje šlapynėse, reikia atidžiai patyrinėti, kurie šio ginklo skleistuvai skirti šaudyti plieniniais šratais.

Ginklas malonus, gražus, klasikinis. Vertikaliai dvejintas lygiavamzdis yra patogus ir puikiai tinka šaudyti būtent į skraidančius taikinius, ar tai būtų paukščiai, ar skriejančios lėkštelės. Subalansuotas, elegantiškas.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv