Patirtis

Vilkams čia ne vieta! Po gyvūnų išpuolių sušauktas viršūnių susitikimas0

Nuotrauka: pikist.com

Vokietijos ūkininkai, gamtosaugininkai ir politikai susitiko aptarti vilko ateities. Jie nerimauja, kad šių plėšrūnų populiacija yra nekontroliuojama.

Ūkininkų sąjunga ragina sušvelninti taisykles, reglamentuojančias, kada galima sumedžioti pagal ES teisę griežtai saugomus vilkus. Šis klausimas aktualus po daugybės viešai paskelbtų mirtinų išpuolių prieš ūkio gyvūnus.

Teigiama, kad žmonės kaimo vietovėse bijo dėl savo ir gyvulių gyvybės, o daugelis ūkininkų reiškia susirūpinimą dėl savo pragyvenimo šaltinių.

Remiantis Federalinės vilkų dokumentų ir konsultavimo tarnybos duomenimis, Vokietijoje gyvena 161 vilkų gauja (kiekvienoje nuo aštuonių iki 12 gyvūnų). Taip pat užregistruotos dar 43 poros ir 21 atskiras gyvūnas.

Nuo tada, kai 1990 m., kai buvo nuspręsta, kad jis daugiau ar mažiau išnyko, 1990 m., kai buvo nuspręsta, kad jis daugiau ar mažiau išnyko, vilkų skaičius kasmet didėja.

Pietinė Bavarijos žemė jau priėmė sprendimą leisti ūkininkams aktyviai naikinti vilkus ten, kur manoma, kad gyvuliams gresia ypatinga grėsmė.

Jos lyderis Markusas Söderis ketvirtadienį apsilankė Alpių kaime, kuriame, kaip pranešama, buvo išpuolių prieš ganomus gyvulius, kur, jo teigimu, ūkininkavimo ateičiai iškils pavojus, jei vilkų populiacijos nebus suvaldytos.

Bavarijos gubernatorius Markusas Söderis trečiadienį dalyvauja ūkininkų susirinkime Oberaudorfe, Vokietijoje. Nuotrauka: Peter Kneffel / AP
Nuotrauka: The Guardian

„Pasakysiu gana aiškiai, vilkas čia nepriklauso“, – sakė Söderis ūkininkų ir jų šeimų susirinkimui Oberaudorfe. „Mes pristatėme naują vilkų įstatymą… pakanka vieno pažeidimo ir vilkas gali būti pašalintas iš regiono.

Haraldas Ebneris iš Žaliųjų partijos, federalinio aplinkos ir gamtos apsaugos komiteto vadovas, sakė, kad toks leidimas būtų neteisingas. „Greitas raginimas ginkluotis nėra sprendimas, o nuolatinis raginimas dėl zonų be vilkų ir kvotų prieštarauja ES teisei ir nepalengvins ganomų gyvūnų laikytojų“, – sakė jis.

Aplinkos ministrė Steffi Lemke, taip pat iš žaliųjų, pasisakė už ganomų gyvūnų ir vilkų apsaugos didinimą. „Negalime ramia sąžine raginti apsaugoti gyvūnus Afrikos šalyse tuo pačiu metu, kai čia sakome, kad neįmanoma apsaugoti vilko“, – sakė ji.

Ūkininkų sąjunga Brandenburge, Šiaurės Vokietijoje, kur gyvena daugiausiai vilkų šalyje – maždaug 47 gaujos ir 14 porų, ragina nustatyti kvotą, į kurią būtų galima kasmet legaliai šaudyti, remdamasi Suomijoje taikomomis vilkų populiacijos kontrolės priemonėmis. ir Švedija.

Brandenburgas leido nušauti vilkus konkrečiai nustatytais atvejais 2022 m., po daugybės gyvulių žudynių. Kovo mėnesį buvo nukautas vilko patinas, dėl kurio žuvo 76 gyvuliai.

Šaltinis: The Guardian

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv