Patirtis

VIDEO. Kaip atskirti – vilko ar šuns pėdsakas?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Žurnalo redakcija dažnai gauna nuotraukų su pėdsakais ir prašymu padėti suprasti – ar tai buvo vilkas, ar šuo. Paprastai atsakome vangiai, nes iš patirties žinome – iš vieno įspaudo neįmanoma nustatyti, kieno šis pėdsakas. Svarbu ir tai, kad nuotraukoje būtų koks daiktas, leidžiantis suprasti dydį: žiebtuvėlis, šovinys, telefonas.

VIDEO. Kaip atskirti – vilko ar šuns pėdsakas?

Pirmas požymis

Remiantis aprašymais knygose, šuns pėdsakas yra tarsi apvalesnis, o vilko – labiau ištemptas. Tačiau problema ta, kad gyvūnas nėra statiškas – jis juda, bėga, šuoliuoja, risnoja. Pėdsakai keičiasi. Dėl to pagal vieną pėdsako įspaudą negalima tiksliai nustatyti, kas jį paliko.

Antras požymis

Vilkas žingsnį deda tiksliai vieną už kito, tarsi modelis ant podiumo. Net jeigu eina gauja, gyvūnai gali eiti pėda į pėdą. Pagal tokį požymį jau galima geriau nuspėti, kas ėjo.

Trečias požymis

Iš principo tai vienas svarbiausių požymių – kontekstas ir aplinka. Kur pėdsakas rastas – miške ar netoli gyvenvietės? Ėjo vienas ar būrys? Ar apylinkėje anksčiau pastebėta vilkų, o gal valkataujančių šunų? Aplinkybės padeda geriau suprasti situaciją ir tiksliau nustatyti – kas gi paliko pėdsaką.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv