Patirtis

VIDEO! Kai briedžio jauniklis patenka į aptvertą teritoriją0

Ekrano nuotraukas

Autorius savo teritorijoje rado briedžio jauniklį ir bando jį išvaryti. Kaip laukinis gyvūnas, jis bijo žmogaus ir, deja, žodžiai „nebijok manęs“ lieka nesuprasti. Laimei, gyvūnui pavyksta rasti vartus ir išeiti iš aptvertos teritorijos.

“Šiandien turėjome svečius, jo mamyte gerai pažystu, žiema ateina į svečius, gerai kad neatėjo apsaugoti savo vaiko nuo “gelbėtojo” tikiuosi jai viskas gerai nes senai nemačiau. Matomai ardysiu tvoras – stipriai įsikišame į gamtą, nedorių žmonių nepadės tam yra apsaugos sistemo tačiau gamtai trukdo, laisvai gyvunų migracijai”, – rašo aoutorius newstruct.lt Facebook profilyje. Video šaltinis čia

Specialistų rekomendacijos tokiose situacijose – leisti gyvūnui pačiam rasti išeitį iš susidariusios situacijos, paliekant jį ramybėje ir užtikrinant, kad jam niekas nekels grėsmės. Ypač jei kyla pagrįstų minčių, kad jauniklio mama yra kažkur šalia ir gerai pažįsta tą vietovę. Briedė pasišauks savo palikuonį ir abu saugiai ir be streso grįš į mišką.
Arba galima kreiptis į atsakingas tarnybas, kurios gali padėti.

Briedis

Briedis yra didžiausias iš visų elninių. Dėl savo sudėjimo ir jėgos briedis puikiai prisitaikęs gyventi Šiaurėje, nors gerai jaučiasi ir Baltarusijoje, bet toliau į Pietus neskuba. Įspūdinga briedžio išvaizda: didelė, arkliška galva, stipri ir didelė viršutinė lūpa, labai judrios ir didelės ausys, puikiai rodančios briedžio nuotaiką. Įniršęs briedis ausis priglaudžia, tuo metu reikia būti atsargiam.

Briedžiai asarą gyvena lapuočių ir mišriuose miškuose, žiemą dažniausiai pušynuose. Veiklus ištisus metus. Briedis remiasi dviem pirštais, antros poros pirštų atspaudus galima rasti tik sniege, purioje, klampioje durpinėje dirvoje arba briedžiams šuoliuojant. Nors briedis stambus, tačiau labai judrus žvėris.

Aplinkos ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 20 747 briedžiai. Palyginti su 2015 m., padidėjimas siekia apie 8 tūkst.
Susiję straipsniai

Poruojasi rugpjūčio pabaigoje-spalio pradžioje. Nėštumas – 7,5-8 mėnesiai. Jauniklius (1-2, kartais 3) atsiveda gegužės-balandžio mėnesiais. Jaunikliai oranžiškai rudos spalvos, labai ilgomis kojomis, pirmomis dienomis silpnokai vaikšto. Pienu maitinami apie 3,5-4 mėnesius, žolę pradeda ėsti jau kelių dienų amžiaus.

LA.lv