Patirtis

Sunkus vilkų išpuolis Grepelyje: 55 avys neišgyvena kraujo vonioje0


Iš viso 55 negyvos avys yra liūdnas vilko užpuolimo prieš avių bandą Grepelyje rezultatas. Gyvūnų gaišenos iš ganyklų atvežamos priekabomis. (Nuotrauka: Olaf Plein)
Iš viso 55 negyvos avys yra liūdnas vilko užpuolimo prieš avių bandą Grepelyje rezultatas. Gyvūnų gaišenos iš ganyklų atvežamos priekabomis. (Nuotrauka: Olaf Plein)
Nuotrauka: natuerlich-jagd.de

Šaltinis: Natürlich Jagd

Stade e.V. rajono medžiotojų draugija ragina priimti sprendimą tam tikrose vietose leisti medžioti vilkus, siekiant sureguliuoti populiaciją ir pašalinti iš jos probleminius gyvūnus.

Šeštadienį (2023-08-26) Greipelyje, Žemutinės Saksonijos Stade rajono Estorfo vietovėje, plėšrūnams grįžus į Žemutinę Saksoniją, įvyko vienas baisiausių vilkų išpuolių prieš avių bandą. Iš viso ganykloje buvo 112 avių ir praktiškai pusę jų užpuolė vilkai.

Pėdsakas ganykloje
Nuotrauka: natuerlich-jagd.de
Viena iš sužeistų avių
Nuotrauka: natuerlich-jagd.de


Iš 112 avių 18 buvo aptiktos negyvos, o 37 dėl sužalojimų sunkumo veterinarijos gydytojai turėjo užmigdyti. Dar 30 avių buvo sužalotos, o 2 gyvuliai dingo, praneša Stade e.V. rajono medžiotojų draugijos pranešime apie įvykį.

Dar 2023 metų balandį Stade e.V. Apskrities medžiotojų asociacija pasirašė Žemutinės Saksonijos žemės medžiotojų deklaraciją, kurioje regioniniai federaliniai ir valstijų parlamento nariai kviečiami parengti optimalų gyvulių bandų apsaugos ir saugumo nuo plėšrūnų užtikrinimo planą.

Nei Žemutinėje Saksonijoje, nei Vokietijoje vilkui negresia pavojus dėl gyvūno apsaugos statuso, pavyzdžiui, pagal Europos Sąjungos buveinių direktyvą, priešingai!

Atsižvelgdama į tai, Stade e.V. rajono medžiotojų asociacija atnaujina savo reikalavimus ir ragina regionų parlamentarus prisiimti ypatingą atsakomybę ir federalinėje bei valstijų vyriausybėse įgyvendinti koalicijos susitarimą dėl diferencijuotos vilkų medžioklės leidimo, plėšrūnų populiacijos reguliavimo pagal Europos teisės aktus.

„Čia, Stadeso rajone, matas viršytas! Incidentas Grepelėje rodo, kad reikia imtis skubių veiksmų“, – sakė medžiotojų draugijos pirmininkas Petersas Hateke. „Tuo pačiu reikalaujame ne tik greitų veiksmų mažinant vilkų populiaciją, bet ir biurokratiją, teikiant paramą avių augintojams! – užbaigė pirmininkas.

2023 m. rugpjūčio 15 d. Freiburgo / Elbės stadiono rajone Žemutinės Saksonijos ministras pirmininkas Stefanas Weilas paaiškino, kad valstijos vyriausybė siekia sukurti sistemą, kuri sumažintų vilkų populiaciją regionuose, paveiktuose vilkų išpuolių.
„Čia, Stadės rajone, matas viršytas!“, – sakė jis.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv