Patirtis

Šakalai! Praeitų metų medžioklės sezoną Latvijoje sumedžiota 20 šakalų.0

Nuotrauka: iš archyvo

Medžiotojų dėka mūsų žurnalo redakcija viena pirmųjų gavo žinią, kad prie Liepojos ežero, netoli Otankių, sumedžiotas šakalas. Įvykiai rutuliojosi privačioje valdoje, kurios savininkams priklauso nedidelis paukštininkystės ūkis.

„Gana pastoviai pas mus apsilanko lapių ir įvairių kitų smulkių plėšrūnų. Kad nukreiptume šiuos „svečius“ ir sutelktume juos į vieną vietą, įrengėme šėryklą – nugaišusius paukščius, skerdimo liekanas paliekame vienoje vietoje už teritorijos. Ūkis aptvertas, bet plėšrūnai, ypač lapės, moka gudriai prasikasti po tvoros apačia ir pasiekti vištas, todėl ir nusprendėme įrengti šėryklą“, – pasakojo šeimininkas ir medžiotojas Petras(vardas pakeistas).

Prie plėšrūnų viliojimo vietos buvo pastatyta miško kamera, kuri fiksuoja visus atėjūnus, kuriuos paskui dauguma atvejų ir pavyksta sumedžioti. Kartą apžiūrėjęs nuotraukas medžiotojas nustebo. „Tiesą sakant, tą šakalą ir anksčiau buvau matęs, bet galvojau, kad tai kokia nors traumuota lapė. Uodegos nebėra, galbūt po kokios traumos pametė. Praeitą sezoną ūkio apylinkėje sumedžiojau vienuolika lapių ir viena kaip tik buvo tokia – tik su puse uodegos. Buvau tikras, kad ir čia lapė, kol vieną vakarą atėjo medžioklinės kameros nuotrauka, kuri aiškiai parodė, kad gyvūnas atrodo kitaip ir yra didesnis už lapę“, – atsiminimais dalijosi Petras.

Šakalas

Iš pradžių medžiotojui atrodė, kad į šėryklą pakliuvo lapė, kuri buvo įpratusi ateiti tuo pačiu laiku. Paskui, gyvūną sumedžiojus, buvo galima jį apžiūrėti. Šakalas didesnis už lapę, jo perpus trumpesnė uodega. Vienas ryškiausių skirtumų yra tai, kad šakalo ausys iš galo ne juodos, o rudos. Pagal šį požymį ir aukštoje žolėje šakalą galima atskirti nuo lapės.

Šeimininkas pasakoja, kad prie ežero netoli Otankių vasaros viduryje girdėjo ir šakalų gaujos giesmę, visai netoli nuo kelio. „Pats medžiojau Gaviezėje. Mums su vilkais dabar irgi gana pasiutę reikalai, jų baisiai prisidaugino. Esu girdėjęs vilkų gaują, bet balsai, kurie skambėjo prie Liepojos ežero, buvo daug ryškesni, labiau priminė lojimą. Paskui YouTube paieškojau, kaip kaukia šakalas. Vienas prie vieno!“ – atskleidė Petras ir pridūrė, kad apytikriai ištyrė vietą, kur galėtų būti šakalų guolis.

Susiję straipsniai

Remiantis Latvijos valstybinės miškų tarnybos informacija, pernai sezoną gauta ataskaitų apie 20 sumedžiotų šakalų. Medžiotojas Petras mano, kad Liepojos ežero nendrynuose šakalams gyvenimas bus labai geras, bet mažųjų ūkių savininkams teks rimčiau pagalvoti apie savo paukščių, galvijų, o gal net vaikų ir šunų apsaugą nuo šio naujo plėšrūno.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv