
Tekstas ir nuotraukos: Ivaras Koloda
Šiam gardėsiui pagaminti reikės šerno galvos, geriausia – šiųmečio paršo. Ją galima pirmiausia apvirti, tada pašauti į orkaitę – ir mėsa bus daug minkštesnė, ir gamybos procesas greitesnis.
Ingredientai
Šerniuko galva
5–6 laurų lapai
Juodieji pipirai žirneliais
Kvapieji pipirai
Aitriosios paprikos ankštis, druska

Paruošimas
Naudokite nedirtą šerniuko galvą, ją pirmiausia apdorokite litlempe: nudeginkite šerius, nugramdykite bei pamerkite į švarų vandenį ir nuplaukite. Pasiruoškite didelį puodą, pripilkite vandens ir įdėkite paruoštą šerno galvą.
Įdėkite laurų lapų, saujelę juodųjų pipirų, 10 kvapiųjų pipirų, raudonos aitriosios paprikos ankštį ir druskos pagal skonį.
Virkite apie pusantros valandos. Reikia stebėti, kad mėsa nepradėtų byrėti nuo knyslės. Po to apvirtą galvą pašaukite į orkaitę, įjunkite garų režimą ir kepkite 150 laipsnių temperatūroje dar kurį laiką, kokias 20–30 minučių. Tik reikia stebėti, kad oda pernelyg neapdžiūtų, o paruduotų.

Baigiant kepti šerniuko galvą galima apibarstyti trupučiu svanų druskos – kad būtų intensyvesnio skonio. Patiekiama šilta su žirniais ar troškintais kopūstais kokioms rimtesnėms šventėms, pavyzdžiui, Velykoms, bet galima taip pasivaišinti ir per šeimos ir draugų susibūrimą.
Galima galvą atvėsinti ir, pjaustant mėsą riekelėmis, dėti ant ruginės duonos, užsitepus krienų ar garstyčių. Šeimos pietums valgykite su virtomis bulvėmis bei grybų padažu.
Dar vienas labai įdomus šerno galvos paruošimo receptas!
PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!
