Patirtis

Praktiški patarimai. Paprasčiausia vilbynė stirninui kviesti2

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Vienas medžiotojas kartą man pasakė, kad nėra ko daug galvoti – geriausias įtaisas stirninui privilioti yra Kinijoje gamintas cypiantis žaislas.

Kad nespėliočiau, kurioje kišenėje žaislą laikyti ir kaip spaudyti, kad nereikalingais garsais stirnino neišgąsdinčiau, nusprendžiau išimti cyptuką ir įdėti į patogesnį bei tinkamesnį apdangalą nei rožinės spalvos guminis ar silikoninis ponis ar kas nors panašaus.

Laimė, neseniai gavau įdomios ir įvairiai panaudojamos medžiagos – plastmasės, besilydančios žemoje temperatūroje. Kad nepanirčiau į reklamą, pasakysiu tik tai, kad jos galima įsigyti ir pas mus ir vadinasi ji Papin Plastik. Labai patogu pagaminti – į dubenį įberiama granulių ir užpilama verdančiu vandeniu. Jos tampa permatomos, lanksčios ir limpa į vieną masę. Galima formuoti, kirpti, presuoti. Sustingusi ji labai patvari, kieta, bet ne trapi. Puiki medžiaga.

Žinoma, tai pati primityviausia vilbynė, leidžianti išgauti tik vieno tono garsą – pamėgdžioti stirnos, kviečiančios mažylį, arba stirnino cypimą, atsižvelgiant į toną. Rujos įkarštyje tokio viliojimo įrankio galėtų ir užtekti.

Stirnų ruja prasideda liepos pabaigoje, galima bandyti ir rugpjūtį. Pamėginkite!

Nuotrauka: Kataryna Šterna


1. Šį kartą pasirinkau seną šuns žaislą. Tokių duoda parodose ir turiu dar porą atsargoje, taigi senojo nebuvo gaila supjaustyti. Kaip matote, cyptukas įdėtas į lenktą vamzdelį. Turbūt tam, kad apsaugotų nuo sukandimo. Tam tikra prasme man tai irgi pasirodė naudinga.

Nuotrauka: Kataryna Šterna


2. Taip atrodo įkaitinta plastmasė – beveik permatoma, minkšta, paklusni. Ji gana greitai atvėsta, todėl pradėję formuoti turite aiškiai žinoti, ką norėsite nulipdyti. Vis dėlto sustingusi forma nėra galutinis variantas. Bet kuriuo metu plastmasę galima pašildyti verdančiame vandenyje arba ugnimi, jeigu reikia ištižinti mažą plotelį, ir vėl ką nors perdaryti ar papildyti.

Nuotrauka: Kataryna Šterna


3. Kol plastmasę sukiojau rankose, kilo mintis, kad vilbynę reikia daryti bent kiek panašią į tikrą. Faktiškai plastmasę galima dažyti akrilo spalvomis prieš formuojant arba po to, bet aš apsiėjau be dekoracinių darbų.

Nuotrauka: Kataryna Šterna


4. Pabaigoje lieka tik pririšti virvelę ir patikrinti, kaip skamba. Maži vaikų ir šunų žaislų cyptukai yra reguliuojami. Mažumėlę, bet vis dėlto toną galima pakeisti įstumiant giliau arba ištraukiant „valtelę“ su plastmasiniu liežuvėliu, keliančiu garsą.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.