Patirtis

Pirmą kartą afrikinis kiaulių maras nustatytas laukinėje Graikijos gamtoje0


Nuotraukoje ženklas graikų kalba, reiškiantis, kad teritorijoje nustatytas AKM
Nuotraukoje ženklas graikų kalba, reiškiantis, kad teritorijoje nustatytas AKM
Nuotrauka: VMVT

Šiais metais, sausio 20 ir  25 dienomis Graikijoje, Serres regioniniame vienete, afrikinis kiaulių maras buvo nustatytas dviem šernų gaišenoms. Dėl šio naujo protrūkio Europos Komisija skubiai suorganizavo ekspertinę misiją Graikijoje, kuri vyko vasario 6 – 9 dienomis. Šioje ekspertinėje misijoje dalyvavo ir Valstybinės veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas. Vizito tikslas buvo įvertinti Graikijos AKM situaciją ir pasidalinti patirtimi, pateikti rekomendacijas dėl tolimesnių veiksmų taikymo siekiant valdyti ligą. 

 Vizito metu buvo organizuoti susitikimai su medžiotojus vienijančiomis organizacijomis, atsakingais centrinių ir regioninių tarnybų asmenimis. Taip pat aplankytos vietos, kur nustatyti teigiami atvejai šernų populiacijoje. Vizito metu buvo aplankyti ir kiaulininkystės ūkiai, bendrauta su laikytojais, akcentuotos biologinio saugumo priemonės.  

 Kadangi liga cirkuliuoja laukinėje gamtoje, labai didelis dėmesys turi būti skiriamas biologinio saugumo priemonių įgyvendinimui kiaulininkystės ūkiuose, tam, kad liga iš laukinės faunos nepatektų į kiaulių ūkius ir būtų išvengta nuostolių.

Susiję straipsniai
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.