Patirtis

Pietų Amerikos šernų bėdos – kas per daug, tas nesveika0

Nuotrauka: Urban Trapping

Yra paskelbtas tyrimas Laukinės kiaulės ir jų keliamos grėsmės Pietų Amerikos biologinės įvairovės išsaugojimui, kas rodo, kad spartus šių gyvūnų plitimas biologinę įvairovę saugomose teritorijose veikia daug labiau, nei manyta iki šiol.

Tyrimu nustatyta, kad beveik pusė ištirtų laukinių kiaulių įskaitant šernus (Sus scrofa) ir laukines namines kiaules (Sus scrofa domestica) gyvena saugomos biologinės įvairovės epicentruose, kur dėl didelio jų skaičiaus padaroma nemenka žala dirvožemiui. Naminės kiaulės į Pietų Ameriką atkeliavo su Europos kolonistais, o šernų medžioklės tikslais buvo įvežta tik XX amžiaus pradžioje.

Laikui bėgant šernai paplito po visą žemyną, susimaišė su naminėmis kiaulėmis ir sukūrė atskirą populiaciją. Atsižvelgiant į tai, kad šie gyvūnai mielai maitinasi žemės ūkio paskirties žemėje, kuri teikia riebų, sotų maistą, jų populiacija sparčiai auga. Žemės ūkio paskirties žemės jiems yra maitinimosi vieta, o saugomos teritorijos praverčia prieglobsčiui.

Kaip vienas iš sprendimų siūlomas laipsniškas laukinių kiaulių pakeitimas pekariais, tačiau visiškai rūšies sunaikinti neįmanoma dėl geografinių sąlygų, o medžiotojai taip pat nėra tuo suinteresuoti. Kita bėda yra saugomoms teritorijoms tvarkyti skirtas biudžetas, kur pirmenybė teikiama kitoms problemoms. Kai problemos neįmanoma laiku išrauti su šaknimis, tenka kovoti su nemaloniomis jos pasekmėmis.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv