Medžioklės reikmenys

Optikos tvirtinimo žiedai. Kokia jų reikšmė šūvio tikslumui?0


SCP-3022A Ø30 H38MM
SCP-3022A Ø30 H38MM
Gamintojo reklamines nuotraukas

Medžiotojai, nusprendę primontuoti optinį taikiklį, dažnai daugiausia dėmesio skiria pačiam taikikliui, praleisdami smulkų, bet svarbų niuansą – optinių taikiklių laikiklius. Deja, dažnai šiuos renkantis bandoma sutaupyti, ir tai nėra gerai, nes galima sulaukti liūdnų rezultatų.

Didelę reikšmę tiksliam šūviui turi kokybiški laikikliai, kuriais taikiklis tvirtinamas prie ginklo. Ne kartą iš medžiotojų teko girdėti, kad nepavyksta prišaudyti optinio taikiklio, bet kaltę jie suverčia optikai, minėdami broką ar prastą kokybę, užuot skyrę dėmesį svarbiam veiksniui – laikikliams. Aišku, ne visada kalti tvirtinimo žiedai, bet kai neišeina prišaudyti taikiklio, reikėtų pradėti nuo žiedų patikros.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Rusan Mikron

Laikiklių yra įvairių pagal sandarą, paskirtį, gamintojo parametrus ir kainą. Kai kurie laikikliai skirti tik pneumatiniams ginklams, kiti – konkretaus modelio ginklams, treti yra fiksuoti, dar kiti – greitai nuimami.

Lankydamasis medžiotojų parduotuvėse dažnai teiraujuosi specialistų nuomonės, kokius optikos laikiklius reikėtų rinktis. Kroatų Rusan Mikron gamina labai kokybiškus optinių taikiklių laikiklius.

Šis gamintojas siūlo ir atskirus optinius žiedus, ir konkretiems ginklams skirtas laikiklių bazes, tad jų montavimas paprastas, o optiką naudoti itin patogu.

Taip atrodo laikikliai, skirti medžiokliniam karabinui Browning A-Bolt. Juos sudaro dvi dalys: ant ginklo tvirtinama bazė ir žiedai, kuriais tvirtinamas optinis taikiklis. Rusan siūlo laikiklių bazes ir žiedus daugybei ginklų modelių ir firmų, dėl to šis prekės ženklas yra prieinamas daugumai medžiotojų. Didžiausi šių žiedų pranašumai: kokybė, saugumas ir draugiška kaina.

Su tokiais žiedais lengviau sumontuoti optiką, nes iš pradžių juos galima pritvirtinti prie ginklo, nuimti viršutinę dalį ir tiksliai pritvirtinti optiką. Su šiais laikikliais didelis palengvinimas yra tai, kad norint primontuoti naują optinį taikiklį tereikės įsigyti jam tinkamo skersmens žiedus, nes laikiklio bazė jau bus pritvirtinta prie ginklo. Toks komplektas kainuoja 234 eurus.

Rusan siūlo ir greitai tvirtinamus laikiklius ginklams su Weaver bėgeliu.

Gamintojo reklamines nuotraukas

Šie laikikliai palengvins gyvenimą medžiotojams, turintiems kelis optinius taikiklius, kuriuos per medžioklę reikia dažnai keisti. Dviem judesiais galima lengvai nuimti taikiklį ir taip pat greitai primontuoti kitą. Tokie laikikliai kainuoja 130 eurų.

Hawke

Labai geri laikikliai iš anglų kompanijos Hawke, kuri gamina ir optinius taikiklius, ir jų laikiklius. Šioje srityje gamintojas veikia jau ilgiau nei 40 metų.

Žiedai tvirtinami ant ginklo su Weaver bėgeliu, jie greitai nuimami. Aišku, yra ir laikiklių, tvirtinamų prie Weaver bėgelio su šoniniu varžtu, kas yra saugu, bet laikiklis nenusiima taip greitai ir lengvai. Tokie laikikliai kainuoja 43 eurus.

MATCH MOUNT 30MM
Gamintojo reklamines nuotraukas

Spuhr

Saugiausia taikiklį prie ginklo tvirtinti blokiniais laikikliais, pvz., firmos Spuhr.
Šie optikos laikikliai laikomi saugiausiais ir yra itin pamėgti šaulių sportininkų, nes jiems reikia iš toli šaudyti graižtviniu ginklu. Šie laikikliai tvirtinami prie ginklo keliais varžtais, o tai garantuoja didelį saugumą ir tikslumą. Jie pagaminti iš vientiso metalo lydinio. Aišku, blokiniai laikikliai turi vieną trūkumą – jie brangesni ir sunkesni nei paprasti žiedai, bet jeigu svoris nėra esminis parametras, o svarbiau saugumas ir tikslumas, šie laikikliai bus geras pasirinkimas. Tokie laikikliai kainuoja nuo 229 eurų.

SCP-3000A Ø30 H25.4MM
Gamintojo reklamines nuotraukas

Išsirinkus laikiklius labai svarbu parinkti tinkamą žiedų skersmenį, kad nesugadintumėte optinio įrenginio. Pavyzdžiui, jeigu žiedo skersmuo yra mažesnis nei taikiklio tvirtinimo vietos skersmuo, didelė tikimybė suspausti, deformuoti ir taip sugadinti optiką, o jeigu laikiklio žiedai didesni nei optikos tvirtinimo vietos skersmuo, tai nepavyks jos primontuoti pakankamai tvirtai ir tiksliai prišaudyti. Tad įsigiję optinį taikiklį ir laikiklių žiedus įsitikinkite, kad jų skersmenys vienodi. Paprastai jie būna parašyti ant taikiklio ir laikiklių pakuočių. Vis dėlto, jeigu bijote suklysti ar nesate įsitikinęs, kreipkitės pagalbos į ginklų meistrą ar parduotuvę.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv