Patirtis

NVO naujienos. LMD0


LMD vadovas Gediminas Vaitiekūnas
LMD vadovas Gediminas Vaitiekūnas
Nuotrauka: iš archyvo

Pagrindinė šios vasaros tema visuose portaluose ir diskusijose – nelegalai atbėgėliai. Netgi pandemijos tematika kažkiek nublanko, nežiūrint į riaušes prie Seimo ir valdžios žadamus ribojimus. Lietuvos medžiotojų draugija (LMD), medžiotojų sąjungos Gamta, Sūduva ir Ginklų pirklių asociacija pasiūlė Vidaus reikalų ministerijai, Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) ir policijai savo pagalbą – jeigu reikia, tarpininkauti kuriant bendradarbiavimą tarp pasienyje medžiojančių klubų medžiotojų ir VSAT užkardų. VSAT atrašė – tapkite šauliais arba krašto apsaugos savanoriais, tada pažiūrėsime.

Kelias savaites nebuvo jokios kitos reakcijos. Netgi priešingai – kažkuris portalas pasikvietė apžvalgininką K. Grinių, kuris pareiškė – dabar XXI amžius, kokie čia dabar medžiotojai gaudys nelegalius atbėgėlius? O tuo tarpu vienas Švenčionių rajono medžiotojas, pastebėjęs 11 nelegalų grupę, pranešė pareigūnams. Sienos pažeidėjai buvo sulaikyti. Praėjus mėnesiui po mūsų kreipimosi į valdžią, gavome VSAT pasiūlymą bendradarbiauti – sudaryti medžiotojų organizacijų ir pasienio medžiotojų klubų sutartis su VSAT. Medžiotojų organizacijų ir VSAT sutartis rašytis reikėtų, o pasienio medžiotojams gana būtų turėti informaciją, kam paskambinti ar parašyti pamačius pasienyje kažką negero. Užtektų medžiotojams ir pasieniečiams turėti vieniems kitų telefono numerius ir elektroninio pašto adresus.

Liepos viduryje aplinkos ministras patvirtino naują Medžioklės konsultacinę tarybą. Lyg ir žada rugsėjo pradžioje pirmą darbinį susitikimą.
Liepos 29 d. buvo suformuotos Nacionalinio miškų susitarimo sektorinės grupės. Viena iš grupių yra medžioklės. LMD ir kitos medžiotojų organizacijos gavo pakvietimus prisijungti prie šito darbo. Kol kas neaišku nei kas yra šio projekto iniciatoriai, nei koks jo tikslas. Neaišku ir kas dabar yra blogai su Lietuvos miškais.

LMD metiniame susirinkime patvirtinti veiklos tikslai 2021 metų gegužės – 2023 metų gruodžio laikotarpiui:

1. Stengsimės surengti kasmetinį Hubertinių šventimą Vilniuje kiekvieną pirmą lapkričio sekmadienį. Tai būtų šventė miesto gyventojams ir svečiams. Tuo metu Valdovų rūmuose vyksta medžioklės diena. Jeigu pandemija neleis organizuoti medžiotojų klubų eisenos nuo Rotušės aikštės iki Katedros, kviesime visų Lietuvos medžiotojų klubų atstovus į Medžiotojų visureigių maršą per Lietuvą. Medžiotojų klubų atstovai su džipais ir vėliavomis suvažiuotų į rajonų ar apskričių centrus, tada atvyktų į Vilnių (tikslas: vienas visureigis nuo medžiotojo klubo, Lietuvoje apie 800 klubų ). Kai baigsis karantinas, galėsime ir išlipti iš džipų bei padaryti eiseną.

2. Garsiausio Lietuvos ir Vilniaus medžiotojo karaliaus Gedimino jubiliejinis pažymėjimas (prašymų ir pasiūlymų teikimas Vilnius 700-ajam jubiliejui, siūlymas ir reikalavimas pastatyti Karališkos tauro medžioklės kompoziciją iki 2023 metų lapkričio 3 dienos vietoj Cvirkos arba ant Tauro kalno).

3. Ginklų iš šaudmenų kontrolės įstatymai neturi reguliuoti griežčiau nei ES direktyvos, o šaudyklos ir medžiotojai turi būti remiami nacionalinio saugumo tikslais.

4. Aplinkosaugos dienotvarkės Lietuvoje neturi nustatyti Gazprom, Nord Stream ar iš jų gaunančios finansavimą organizacijos (kaip Lašišos dienoraštis).

Susiję straipsniai

5. Esame prieš ekologinį ekstremizmą, pseudomokslus aplinkosaugoje ir klaidinančius mitus apie medžioklę ir medžiotojus. Reikalaujame aplinkosaugos institucijų ataskaitų apie gamtos saugojimą ir surinktų baudų panaudojimą gamtosaugai.

Dėl nelegalių pabėgėlių ir valstybės sienų apsaugos

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv