Medžioklės reikmenys

Naujienos optinių prietaisų pasaulyje. Medžioklės laimikiui įžiūrėti, įvertinti ir aiškiai matyti taikiklyje0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Gana teisingas teiginys, kad ginklas gali būti bet koks, svarbiausia, kad optinis taikiklis būtų kokybiškas. Taip ir yra – tiksliai pataikyti galima tada, kai medžioklės laimikis pastebėtas, įvertintas ir aiškiai matomas taikiklyje. Tad šį rudenį naudinga įvertinti įvairias optinių prietaisų gamintojų naujoves. Jiems ne visada pavyksta nustebinti kažkuo nauju, bet visada galima ką nors patobulinti.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Varžybų nugalėtojas – 50 m matymo lauko Kahles K18i-2

Kahles yra austrų prekių ženklas po Swarovski skėčiu, siūlantis geriausios kokybės prietaisus, bet mažesnėmis kainomis nei garsiausias pasaulyje optinių prietaisų gamintojas. Šį rudenį Kahles pristato naują taikiklį – prietaisą su aštuonis kartus keičiamu židinio nuotoliu (8x zoom), 1,0 didinimu, 50 metrų pločio matymo lauku, apšviestu taikymosi tinkleliu ir unikalia Max Light funkcija. Su šiuo taikikliu pasiekta laimėjimų IPSC ir 3-Gun pasaulinėse varžybose.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Taikiklis taip pat turi specialią svirtelę, kuria galima patogiai reguliuoti didinimą, – tai itin palengvins darbą mūvint pirštines. Šis taikiklis idealiai tinka medžioklei su varovais, o dėl 1–8 kartų didinimo jį bus galima visai efektyviai naudoti ir tykant. Jo prieblandos koeficientas yra 2,9–13,9. Išvesties objektyvo skersmuo – 24 mm, matymo laukas – 50–6,2 m/100 m. Dėl pastarojo rodiklio medžioklėje su varovais šaunant į judantį taikinį bus galima geriau matyti ne tik patį žvėrį, bet ir geriau įvertinti aplinkos sąlygas, kad pavyktų saugiai ir užtikrintai iššauti. Vadinasi, taikinį lengviau įžiūrėti. Šio taikiklio vieno spragtelėjimo reikšmė yra 0,1 MRAD. Kalbant apie paties taikiklio parametrus, centrinis vamzdis yra 34 mm, taikiklio ilgis – 300 mm. Taikiklis turi antrą židinio plokštumą, prietaisui suteikiama 10 metų garantija.

Specifikacijos
Antroji židinio plokštuma
Centrinis vamzdis: 34 mm
Reguliuojama pagal laikrodžio rodyklę
Reikšmė MIL
Max Light funkcija

Prieblandos koeficientas – tai optinio taikiklio efektyvumas blogo apšvietimo sąlygomis. Kuo didesnis prieblandos koeficientas, tuo geriau taikiklis rodys blogo apšvietimo sąlygomis. Jis apskaičiuojamas ištraukiant kvadratinę šaknį iš didinimo reikšmės, padauginus iš objektyvo skersmens. Šiuo atveju didinimas yra 1–8, o objektyvo skersmuo yra 24 mm.

Leica ER 6.5-26 x 56 LRS (Magnum Ballistics). Galingas, tikslus ir kompaktiškas

Tai jau vaizdas iš visai kitos lentynos, skirtas kitiems tikslams. Įrankis tolimajam šaudymui, medžioklei kalnuose. Tiks ir tykant, bet reikia turėti omenyje, kad dėl minimalaus 6,5 karto didinimo nebus įmanoma gerai apžiūrėti žvėries nedideliu atstumu. Leica taikilis

Jei reikia ir norisi prabangaus įrankio, verta į jį pažvelgti atidžiau. Taikiklis tikrai skirtas šaudyti dideliais atstumais, nes turi greitojo taikymosi tinklelio reguliavimo sistemą – Bullet Drop Compensator (BDC). ER LRS tinklelis nėra apšviestas, bet jis specialiai sukonstruotas šaudyti dideliais magnumo kalibrais: .300 Win Mag, .338 Lapua Mag, taip pat .270 WSM. Šio taikiklio išvaizda klasikinė, bet nereikia spręsti apie knygą iš viršelio.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

ER 6.5-26 x 56 LRS užtikrina nemenką didinimą – iki 26 kartų, todėl dar kartą reikia pabrėžti, kad jo privalumais ypač galės mėgautis tolimųjų nuotolių mėgėjai. Jo puikus šviesos laidumas ir ryškumas. Kuriant šį taikiklį buvo itin galvojama apie tai, kad nesusilietų spalvos. Todėl net ir stipriai padidinus vaizdas bus aiškus, skaidrus. Taikiklis sukonstruotas taip, kad šaulys galėtų labai greitai ir lengvai sureguliuoti pagal poreikį, šaudydamas įvairiais tolimais nuotoliais. O modelio naujasis LRS tinklelis plonesnis, kad būtų galima geriau įžiūrėti taikinį, todėl objektą bus galima apžiūrėti be nereikalingų trukdžių.

Specifikacijos
Išvesties objektyvo skersmuo, mm: 56
Didinimas, k.: 6,5–26
Kintamasis židinio nuotolis (zoom), k.: 4
Matymo laukas, m/100 m: 1,45–5,5
Šviesos laidumas, proc.: 90
Centrinio vamzdžio skersmuo, mm: 30
Spragtelėjimo reikšmė, cm/100 m: 0,5
Ilgis, mm: 324
Svoris, g: 750

Naujasis Swarovski Z8i+1-8×24 medžioklei su varovais

Kai pirmą kartą gavau galimybę išbandyti Swarovski Z8 taikiklį, buvau tikrai nustebinta jo kokybės. Nieko panašaus nesitikėjau. Šį rudenį prekių ženklas siūlo naujus modelius, sukurtus specialiai medžioklei su varovais, tad apžvelgsime tuos, kurie siūlo daugiau galimybių – net ir tada, kai į medžioklę su varovais eiti nereikia.
Gamintojas nurodo, kad šis taikiklis tiks tiek leidžiantis į nuotykius medžioklėje su varovais, tiek kitą kartą – sėlinant. Jis taip pat turi įspūdingą 50 m/100 m matymo lauką su 1 karto didinimu.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Taikiklis komplektuojamas su skaidriais dangteliais, taikiklio dangalu. Taip pat pridėtos dvi baterijos. Didinimas lengvai reguliuojamas didele svirtimi. Apšviestas Swarolight sistemos tinklelis automatiškai išsijungs arba įsijungs, kai ginklas bus šaudymo padėtyje. Ginklą nuleidus raudonasis taškas išsijungs. Taip taupoma baterija. Taikiklius galima įsigyti su žiediniais laikikliais, taip pat su bėgelių laikikliu. Taip, už kokybę reikia mokėti, tačiau šio taikiklio naudojimo galimybės gana plačios. Būtina pabrėžti ir šviesos laidumą – šio taikiklio su visu mažu 24 mm dydžio išvesties objektyvo skersmeniu jis siekia 93 proc..

Susiję straipsniai

Specifikacijos
Didinimas, k.: 1–8
Matymo laukas, m/100 m: 50,0–6,2
Šviesos laidumas, proc.: 93
Išvesties objektyvo skersmuo, mm: 24
Ilgis, mm: 301
Centrinio vamzdžio skersmuo, mm: 34
Svoris, g: 599–620 (priklauso nuo modelio)

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv