Medžioklės reikmenys

Miško kamera MG984G-36M0


Bolyguard MG984G-36M
Bolyguard MG984G-36M
Gamintojo reklamine nuotrauka

Nuo tada, kai tegalėdavai spėlioti, kada šėrykloje ar tiesiog pérėjimo vietoje pasirodys gyvūnų, technologijos išsivystė. Anksčiau dideliu techniniu pasiekimu laikytas įrenginys, fiksuojantis jo pajudinimo laiką, t. y. kai jį apverčia į šėryklą atėjęs gyvūnas, o dabar galima stebėti tiesioginę transliaciją iš miško.

Galima fiksuoti nuotraukas ir filmuoti, analizuoti įvykius, sužinoti, kokie gyvūnai konkrečioje vietoje apsilanko. Informaciją galima peržiūrėti kad ir tik dėl malonumo, bet tinka ir stebėsenai, siekiant geriau suplanuoti medžioklę. Taip pat neretai miško kameros užfiksuoja įvairių kurioziškų nutikimų, juokingų ir stebinančių akimirkų.

Sausį ir vasarį buvo galimybė išbandyti dvi Boly Guard miško kameras iš Fotogun.lv. Apie vieną rašėme praeitame numeryje, o šį kartą apžvelgsime kamerą MG984G-36M. Kamera buvo pastatyta porai savaičių šėrimo vietoje, kurioje pastebėta smulkiųjų plėšrūnų ir du šernai.

Vienas šerniokas ateidavo reguliariai, taip pat atrodė, kad jau pabudo usūriniai šunys. Kartkartėmis vietą aplankydavo ir kokia lapė.
Per bandymą pavyko pastebėti visus šiuos gyvūnus. Staigmena buvo keturių šernų būrelis, kuris rodėsi dvi dienas, aiškinosi tarpusavio santykius ir prisikimšo pilvus grūdų iš statinės.

Į kamerą įdėjau tą pačią SIM kortelę, kurią vis naudoju miško kamerose. Į elektroninį paštą gaudavau nuotraukas, o kokybiškesnius atvaizdus ir vaizdo įrašus paskui galėjau peržiūrėti iš SD kortelės. Į miško kamerą geriausia dėti 16 ar 32 GB atminties SD kortelę.

Kamera nuotraukas saugo atminties kortelėje ir siunčia jas per MMS, debesiją ar elektroniniu paštu. Kamerą galima sukonfigūruoti iš namų, siunčiant SMS arba Android programėle: pakeisti nustatymus ar gauti momentinę nuotrauką ir taip sužinoti, kas vyksta konkrečiu metu.

Gyvenimą iš tiesų palengvina Android programėlė, nes tada nereikia siuntinėti SMS su įvairiomis komandomis. Programėlėje reikia registruoti ir kamerą, ir SIM kortelės numerį. Šiai kamerai reikia baterijų arba išorinio akumuliatoriaus. Per bandymą naudojau akumuliatorių, bet Fotogun.lv siūlo ir komplektą – kamerą su 6 V akumuliatoriumi, laidu ir SD kortele, o tai iš tiesų labai geras pasiūlymas.

Aišku, kamerą bandžiau neilgai, bet per tą laiką nekilo jokių problemų, ji savo funkcijas atliko. Rekomenduoju nusistatyti, kokiu dažniu siunčiamos nuotraukos, nes apsilankius šernų būreliui ryte elektroninis paštas buvo pilnas nuotraukų. Iš viso per porą savaičių kamera padarė daugiau kaip 500 nuotraukų.

Bolyguard MG984G-36M
Gamintojo reklamine nuotrauka

Kameros privalumai

– Priimtina nuotraukų ir vaizdo kokybė
– Greitai siunčiamos nuotraukos, maždaug 2–3 per minutę
– Didelis ekranas nuotraukoms kameroje peržiūrėti
– 940 nm gyvūnams nematoma blykstė
– Galimybė nuotoliniu būdu keisti judesių fiksavimo intervalą. Pavyzdžiui, jeigu nustatyta 3 minutės, galima pakeisti į 30 minučių. Praverčia, jeigu aplink šėryklą skraido paukščiai, bet nesinori taip dažnai gauti tokių pačių nuotraukų. Taip ir taupoma energija
– Nuotraukų siuntimas per debesiją
– Galimybė kamerą valdyti nuotoliniu būdu, peržiūrint nuotraukas per debesijos serverį kompiuteryje arba programėlėje
– Galimybė konfigūruoti ir valdyti kamerą SMS komandomis arba Android programėle, pavyzdžiui, gauti momentinę nuotrauką į telefoną
– Slaptažodžio nustatymas

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv