Patirtis

Medžiotojų sąjungos Gamta naujienos0


MS Gamta vadovas Raimondas Ribačiauskas
MS Gamta vadovas Raimondas Ribačiauskas
Nuotrauka: iš archyvo

Nors karantino sąlygos stipriai apribojo medžiotojų sąjungos Gamta veiklą, tačiau galime pasidžiaugti daugybe nuveiktų darbų.
Kovo 22 d. gavome leidimą eksploatuoti šaudyklą-tirą Elektrėnuose. Dėl karantino ji pradėjo veikti tik balandžio 19 d. Joje galės treniruotis jaunimas, lankininkai, vyks taktinio šaudymo varžybos ir treniruotės, sudarytos sąlygos treniruotis aukšto meistriškumo sportininkams, šaudantiems trumpavamzdžiais ginklais, galima prišaudyti įvairaus kalibro ginklus. Nuo pirmų atidarymo dienų ji tapo populiari.

Šios šaudyklos siela tapo Gamtos Trakų skyriaus prezidentas Kęstutis Barišauskas. Nuo balandžio 1 d. Vilniuje, sąjungos Gamta centrinėje būstinėje, pradėjo veikti moderni elektroninė šaudykla. Joje galima lavinti šaudymo įgūdžius iš lygiavamzdžių ir graižtvavamzdžių ginklų į įvairius taikinius, joje yra 42 pozicijos, kurios gali būti pasirenkamos pagal nuotolį, greitį ir kitus parametrus, – tai ateities šaudykla.

Medžiotojų sąjunga Gamta toliau plečiasi. Mūsų gretas papildė medžiotojų būrelis Pasvalys, vadovas – Petras Stasilionis, Rūdiškių medžiotojų būrelis, vadovas – Henrikas Karpočius, medžiotojų klubai Dubingiai, vadovas – Darius Lomovskis, ir Kurkliai prezidentas – Vygantas Vaišnoras. Dar 7 klubai ruošiasi svarstyti stojimo galimybes šio pavasario ataskaitiniuose susirinkimuose.

Kovo 30 d. įvyko Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovybės ir medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų vadovų nuotolinė konferencija. AAD iš anksto paprašė surašyti aktualius klausimus, gaila, tačiau tai buvo eilinis jėgos demonstravimas mums paliekant vienintelę teisę – gėrėtis AAD vadovybės veidais ir darbais. Mūsų nuomonė iš esmės niekam neįdomi, iki šiol negavome nei susitikimo protokolo, nei atsakymų į klausimus, nors buvo žadėta. Tai rodo, kad griežta įstatymo ranka galioja tik kitiems…

Susiję straipsniai

Koronaviruso įtaka žmonių mąstymui yra akivaizdi. Lietuvoje ir toliau siautėja netikri pranašai, kurie neturi visiškai jokio supratimo apie medžioklę, tradicijas, šunininkystę ir neneša jokios atsakomybės už priimtus sprendimus, o daro tik populistinius reklaminius veiksmus. Štai aplinkosauginė koalicija (kol kas neminėsime narių sk.) su idėjiniu vadu Linu Jonausku priešakyje nori uždrausti invazinių rūšių (mangutų, kiaunių, meškėnų ir ondatrų) naktinę medžioklę su šunimis, mat tai esą nehumaniška ir gyvūnui skauda. Juokingi paistalai – norėtume, kad šie asmenys parodytų visuomenei arba pamokytų medžiotojus, kaip reikia išgaudyti minėtus gyvūnus ir be streso bei skausmo juos numarinti. Tie gyvūnai daro akivaizdžią žalą vietos rūšims, o kai kurias jau baigia išnaikinti.

Karantino sąlygos atvėrė naujas galimybes. Medžiotojų sąjunga Gamta pradėjo ruošti medžiotojus nuotoliniu būdu. Aišku, tai iššūkis: reikėjo perdaryti vaizdinę medžiagą, sukurti tam tikrą dėstymo metodiką, paruošti dėstytojų kolektyvą. Norime pasidžiaugti, nes tai pasiteisino.

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Pokalbis su LMS “Gamta” vadovu Raimondu Ribačiausku

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.