Patirtis

Medžiotojos dienoraštis #2. Du šernai ir vienas stirninas0

Kai visi straipsniai parašyti ir žurnalai paruošti spausdinti, būna kelios dienos poilsiui. Labai viliotų likti namuose ir išsimiegoti ar nuvykti į SPA… Bet ne, medžioklė yra pirmoje vietoje!

Draugai iš Rytų Latvijos pakvietė pamedžioti. Pas juos šernų populiacija – kaip tarybiniais laikais. O laukus reikia saugoti.

Aišku, mačiau ir daug elnių bei stirnų. Stebėti gamtą yra viena iš medžiotojo privilegijų – matome daug paslėptų momentų ir galime juose dalyvauti, pvz., kviesdami stirninus per rują.

Kovai su AKM Europos teisės aktai leidžia naudoti naktinius taikiklius. Ir Latvijoje šios normos laikomasi. Nėra patogesnio įrenginio šernams medžioti.

Pirmą šerniuką sumedžiojau tamsoje. Į lauką išėjo didelė kaimenė – apie 50 įvairaus dydžio šernų. Iš savo bokštelio mačiau kaip ji slenka ražienomis link manęs. Ilgai tyrinėjau, kol išsirinkau pernykštį šerniuką. Gyvūnai manęs nematė ir negalėjo užuosti. Šūvis. Kaimenė išsilakstė. Per termovizorių mačiau, kad ir mano laimikis dingo krūmuose. Vėliau ieškojome su šuniu.

Susiję straipsniai

Antrą šerną sumedžiojau sutemus. Paskutinės medžioklės dienos rytą pavyko sumedžioti ir gražų stirniną.

Kaip viskas įvyko, žiūrėkite čia!

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.