Patirtis

Medžioklės organizacijų vadovai oficialiai reiškia pasipiktinimą0

Mes, Lietuvos medžiotojus vienijančių organizacijų vadovai ir nariai, išklausę, š. m. balandžio mėn. 29 d., LRS vakariniame posėdyje, Seimo nario p. Lino Jonausko kalbą, pasakytą pristatant LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymą, ir jo atsakymus į Seimo narių klausimus, esame šokiruoti ir pasipiktinę.

Manome, kad p. L. Jonauskas, pateikdamas LR Seimui daugybę neigiamas emocijas sukeliančių, bet niekuo nepagrįstų ir nemotyvuotų teiginių, o vadovaudamasis tik prielaidomis (kas, dar iki posėdžio, buvo plačiai tiražuojama LR medijose), galimai stengiasi pažeminti Lietuvos medžiotojų bendruomenę (LR visuomenės mažumą) ir skatinti neapykantą jai, tuo pažeisdamas LR Konstitucijos 25 straipsnio ir LR Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas. Be to, p. L. Jonausko pasisakymas rodo jo visišką medžioklės ir kinologijos neišmanymą.

Manome, kad LR Seimas neturėtų svarstyti jokių įstatymų pataisų, ar kitų dokumentų, paremtų melaginga informacija. Nėra užfiksuota nė vieno fakto apie p. L. Jonausko pasakojamą medžiotojų elgesį su laukiniais gyvūnais. Balandžio 15 d. kreipėmės į AM su prašymu pateikti metinę medžioklės taisyklių pažeidimų statistuką, ypatingai apie pažeidimus medžiojant invazinius žvėris naktį su šunimis. Atsakymo nesulaukėm, nors privačiam pokalbyje buvo pasakyta – tokių pažeidimų neužfiksuota.

Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“, prezidentas Raimondas Ribačiauskas

Sūduvos medžiotojų sąjunga, pirmininkas Ramūnas Mažėtis

Ginklų pirklių asociacija, direktorius Gintautas Rimša

Lietuvos medžiotojų draugija, Valdybos pirmininkas Gediminas Vaitiekūnas

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Susiję straipsniai
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.