Patirtis

Lokiai artėja prie sostinės. Meška netoli Vilniaus0

Nuotrauka: iš archyvo

Š.m. gegužės 24 d. naktis pas ūkininką ir medžiotoją Tada, buvo nerami. Apie 4 val. ryte atokioje sodyboje pradėjo aršiai skalyti šunys. Ir skalyjo gana ilgai ir aršiai. Atsikėles po kiek laiko šeimininkas bandė tą ankstų rytą ką nors įžiūrėti kieme, tačiau sutemos gaubė nakties svečią ar svečius. Gal šernai užklydo, o gal vėl pilkiai pasirodė ? Šunims aprimus vėl gulė pataluose.

Dieną su šeima nutarė aplankyti netoliese gyvenantį brolį. Beeinant ir pamatė svečio pėdsakus … Tai buvo gan didelio meškino įspūdingi atspaudai. Dar didesnį įspūdį padarė letenų dydis ir nagų ilgis ! Pradėjo atidžiau žiūrėti pėdsakus ir pamatė kad meška prašleivojo beveik per kiemą ! Va dabar jau buvo aišku, ko taip paryčiais draskėsi šunes.

Nuotrauka: iš archyvo

Nuotrauka: iš archyvo

Vedamas medžiotojiško smalsumo, pasekė pedas iš kur meška atšleivojo ir kur nuėjo. Pasirodo meška atėjo nuo Molėtų krypties ir nušleivojo link Visalaukio kaimo.

Besekdamas pėdomis pasiekė miškelio masyvą ir čia jas pametė.

Mūsų klubo plotuose, kurie randasi netoli Vilniaus, meškos pėdsakus fiksuojame jau berods antrą kartą. Tik prieš keletą metų rasti pėdsakai nebuvo tokie įspūdingi kaip šį kartą rasti!

Tada rudeniop irgi rasti pėdsakai, kuriais pasekė mūsų klubo medžiotojai, parodė, kad meškinas irgi prašleivojo netoli mūsų medžiotojų namelio. Dar apie kelias savaites vis matydavome jos pėdsakus netoli Pūlimo ežero. Vėliau iškrito sniegas, paspaudė nedidelis šaltukas ir ir jos pėdsakų daugiau neaptikome. Kai kurie juokėsi, kad gal rado tinkamą vietą ir gulėsi žiemos miegui.

Susiję straipsniai

Paskutiniu metu Lietuvoje fiksuojamas vis didesnis meškų pasirodymas Lietuvos teritorijoje, tą fiksuoja medžiotojų kameros miškuose ir rasti pėdsakai.

Negi ateina metas, kai Lietuvoje vėl turėsime nuolatines gyventojaas lepečkojas ?! Ateitis parodys …

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Pilnas miško kameros užfiksuoto lokio vaizdo įrašas netoli Liepojos, Latvijoje

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.