Patirtis

Lietuvos rekordai CIC Trofėjų vertinimo tarybos posėdyje!0

Nuotrauka: LMŽD

Birželio 5-6 dienomis Rumunijoje vyko Tarptautinės medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos tarybos (CIC) Trofėjų vertinimo tarybos posėdis, kuriame Lietuvą atstovavo Antanas Truskauskas, Vilius Karpavičius ir Tomas Zubovas.

Darbotvarkėje 15 šalių delegacijos išklausė kiekvienos šalies ataskaitas apie esamą trofėjų matavimą ir vertinimą, problemas bei pasiūlymus.

Rekordai

CIC administracija pristatė metines ataskaitas, nuveiktus ir būsimus darbus, naujoves.

Aptartos trofėjų vertinimo naujovės, esamos problemos, siūlomi jų sprendimo būdai.

Dalinamės statistika, apie sumedžiotus ir išmatuotus trofėjus, kuri Lietuvos delegacijos buvo pristatyta Rumunijoje, kitų šalių kolegoms.

Norime visiems priminti, kad Lietuvoje vienintelė organizacija priklausanti CIC yra Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, todėl tik jos sertifikuoti matuotojai gali trofėjus įvertinti kvalifikuotai. Visos kitos organizacijos, užsiimančios šia veikla, tai daro nelegaliai1

Informacija

Medžiotojai turėtų žinoti, kad trofėjų vertinimo sistemą (CIC) saugo tarptautinė autorinė teisė, ir draudžiama šią sistemą bet kokiu būdu taikyti bei naudoti be išankstinio sutikimo, o išmatuojant medžioklės trofėjus, privalu griežtai laikytis CIC instrukcijų ir tą gali daryti tik sertifikuoti CIC ekspertai turintys tai įrodantį pažymėjimą.

Susiję straipsniai

🫎LMŽD organizacijai priklauso 120 skirtingų lygių ir kvalifikacijų ekspertų: 61 nacionalinis trofėjų ekspertas, iš jų 34 jaunesnieji trofėjų ekspertai, jie atlieka kasmetines sumedžiotų trofėjų apžiūras, nustato gyvūnų atrankos grupes.
🇱🇹Respublikoje yra 56 tarptautiniai sertifikuoti CIC trofėjų matuotojai, iš kurių 9- vyresnieji tarptautiniai trofėjų teisėjai, kurie turi teisę matuoti trofėjus ir jie visi yra LMŽD organizacijos ekspertai.

LA.lv