Patirtis

Lietuvos Grand Prix 2022 nugalėtoju tapo šaulys iš Kipro0

Nuotrauka: sporting.lt

„Labai smagu, kad nepaisant tarptautinės padėties, į Vilnių susirinko tiek daug aukščiausios klasės šaulių. Varžybos buvo atkaklios ir labai įdomios. Džiugina ir tai, kad Lietuvoje šis sportas sparčiai populiarėja, daugėja jaunųjų šaulių“, – sakė Lietuvos sportingo federacijos prezidentas Giedrius Malakauskas.

Varžybų rengėjas „Compak“ šaudymo klubas ir jo vadovas V. Grybė šioms varžyboms įgyvendino daug naujų idėjų. Išskirtinai šioms varžyboms buvo pasitelkta naujos technikos, kuri pakeitė šaudyklos Vilniuje ypatybes. Šauliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Norvegijos, Kipro, Lenkijos, Vengrijos ir Ukrainos per dvi dienas turėjo numušti 200 taikinių, skriejančių skirtingu greičiu ir trajektorijomis.

FITASC „Compak Sporting“ varžybose, kurios truko dvi dienas, dalyvavo 135 šauliai iš 9 valstybių. Tarp jų buvo ir pirmąjį reitingą pasaulyje turintis lenkas Remigiuzsas Wlodarchykas, ir ketvirtuoju klasifikuojamas kiprietis Lefkios Miltiadous. Būtent jis laimėjo pagrindinės „Open“ įskaitos varžybas, surinkęs 197 taškus iš 200 galimų. Beje, kiprietis suklydo tik paskutinėse dviejose serijose – iki tol jis buvo pataikęs 150 šūvių iš eilės. Vos tašku nuo jo atsiliko estas Tauno Tammas (196 taškai). O dėl trečiosios vietos teko surengti papildomą šūvių seriją, nes R. Wlodarczykas, 12-ąjį reitingą pasaulyje turintis latvis Arnis Romanas ir lietuvis Virgilijus Grybė (20-as reitingas) surinko po 194 taškus. Šią seriją laimėjo latvis, numušęs 24 taikinius iš 25. R. Wlodarzcykas liko ketvirtas (23), o pagrindinis varžybų organizatorius V. Grybė – penktas (21 taškas).

Varžybų nugalėtojai apdovanoti pagal FITASC reglamentu nustatytas kategorijas: jauniai, moterys, vyrai, senjorai, veteranai ir meistrai. Papildomi apdovanojimai įteikti Lietuvos sportingo federacijos nariams – B, C ir D grupėse pagal LSF meistriškumo grupių paskirstymą.

Tarp moterų taikliausiai šaudė viešnia iš Latvijos, nuolatinė šių varžybų dalyvė Agnese Caune (188 taškai). Jaunimo įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Nicolai Wagneris iš Norvegijos (189 taškai). Savo ruožtu panevėžietis Domantas Kaluina ne tik iškovojo jaunių įskaitos bronzą (173 taškai), tačiau su šiuo rezultatu užėmė ir antrąją vietą C įskaitoje.

Senjorų įskaitos varžybas laimėjo šaulys iš Ukrainos Sergijus Isarykas (180 taškų).

LSF įskaitos D grupėje triumfavo Paulius Pečiulis (157), C grupėje – Tomas Kovėra (174), B – Vilius Urbonas (181).

Susiję straipsniai

Svečiai iš užsienio dominavo didžiausiame Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius renginyje, tačiau Lietuvos Sportingo fedrecija yra labai patenkinta didėjančiu šio sporto populiarumu ir pažanga mūsų šalyje – federacija šiuo metu vienija pustrečio šimto įvairaus amžiaus šaulių.

Visus varžybų rezultatus rasite ČIA

Padėkite mums augti! Paspauskite PRENUMERUOTI ir varpelio piktogramos mygtuką!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.