Patirtis

Lietuvoje keičiasi ginklų prekybos ir laikymo tvarka. Baltarusijos ir Rusijos piliečiai ginklų turėti negalės0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 1, 2, 3, 9, 12, 16, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 30, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 45-1, 46 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymas

Seimas pakeitė ginklų prekybos ir laikymo tvarką. Savanoriai, šauliai ir kariai greitai galės tiesiog nusipirkti automatinių ginklų jų parduotuvėse. Na, o štai Baltarusijos ir Rusijos piliečiai, kadangi turi priešiškų valstybių pilietybę, ginklų turėti negalės.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena beveik 300 Rusijos ir 50 Baltarusijos piliečiai, oficialiai turintys leidimus laikyti ar nešiotis ginklus. Tarp jų apie šimtas ginklų skirti medžioti, dar apie šimtas savigynai, keletas sportui.

Rusijos ir Baltarusijos piliečiai, jau turintys ginklų, per metus privalės jų atsisakyti – parduoti, perdaryti ar perduoti policijos įstaigai, o jiems išduoti leidimai laikyti ginklus ar nešiotis nebegalios. Kas neatsisakys savanoriškai ginklų, pareigūnai juos konfiskuos. „Sprendimas turi būti priimtas su tais, kurie jau turi yra arba teisingas atlyginimas arba laikinas saugojimas. Apsispręsta įstatymo įgyvendinime, kad bus atlygintas ginklų paėmimas iš jų“, – tvirtino Seimo narys, demokratas Saulius Skvernelis.

Panašaus sprendimo priėmė ir Latvijos vyriausybė. Nepiliečiai iki šių metų rugsėjo 1 dienos turi išlaikyti natūralizacijos egzaminą ir įgyti Latvijos piliečio statusą arba išsiskirti su ginklu.

Nepiliečiams priklausantys medžiokliniai ir kiti ginklai jau perduodami policijai ir ginklų parduotuvėms. Daugelis įsitikinę, kad egzamino neišlaikys arba nenori jo daryti.

Susiję straipsniai

tv3.lt straipsns Lietuvoje keičiasi ginklų prekybos ir laikymo tvarka: naujovės savanoriams, šauliams, kariams ir užsieniečiams

Nepavyko prenumeruoti metams? Prenumeruokite nuo vasario 2 d. iki metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.