Medžioklės reikmenys

Leica PRS 5-30X561 Ballistic0

Nuotrauka: iš archyvo

Leica su optiniais taikikliais rinkoje pasirodė neseniai. Šis gamintojas labiau žinomas savo aukštos klasės fotoaparatais ir žiūronais. Taip, Leica optiniai įrenginiai kokybės atžvilgiu yra iš aukštesnių lentynų, ir retas gali su šiuo prekių ženklu konkuruoti. Vis dėlto konkurencija šiuo metu labai didelė. Daug kompanijų pradeda siūlyti kokybiškus optinius įrenginius, gerokai pigesnius nei stambiųjų, žinomųjų ženklų produktai. Todėl kiekvienas turi stengtis surasti savo nišą ir pasiūlyti pirkėjui ką nors tokio, ko jis neras kitur.

Taigi, Leica dabar siūlo taikiklį, skirtą šaudyti iš tolimų nuotolių, – PRS 5-30X561 Ballistic. Anot gamintojo, tai pirmasis taikiklis su 6 kartų skaitmeniniu artinimu ir taikymosi tinkleliu pirmojoje židinio plokštumoje. Šis taikiklis skirtas sportiniam šaudymui iš toli, nors tikrai pravers ir medžioklėje.

Kuo jis unikalus? Optinio didinimo diapazonas – nuo 5 iki 30 kartų, dėl to jis yra universalus. Galima rinktis iš trijų skirtingų taikymosi tinklelių. Palyginti didelis taikiklio reguliavimo diapazonas vertikaliojoje plokštumoje. Kaip ir galima tikėtis iš šios kompanijos optinių įrenginių, jų šviesos pralaidumas didelis – daugiau kaip 90 proc. Balistiniai bokšteliai – su Zero Stop funkcija, leidžiančia taikiklį prisitaikyti sau.

Taikiklis pagamintas iš kokybiško aliuminio, centrinio vamzdžio skersmuo – 34 mm, į ką reikia atsižvelgti, renkantis laikiklius. Komplekte – apsauga nuo saulės.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Jeigu norite turėti subtilų ir apgalvotą optinį įrenginį, skirtą tiksliai iššauti sudėtingomis sąlygomis, tai yra galimybė, kurią verta apsvarstyti. Tai nebus joks greitas ir neapgalvotas pirkinys. Jeigu patinka Leica ir norite išbandyti savo galimybes šaudydami iš toliau, įskaitant ir medžioklę, verta pagalvoti apie PRS 5-30X561 Ballistic.

Reikia iškart pasakyti, kad pirmojoje židinio plokštumoje esantis taikymosi tinklelis šiuo metu yra tarsi mados klyksmas. Kalbant apie pasirinkimą – kiekvienas taikiklių tipas turi savo minusų ir pliusų. Vieni teikia pirmenybę taikymosi tinkleliui pirmojoje, kiti – antrojoje židinio plokštumoje. Didžiausias skirtumas – pirmojoje židinio plokštumoje esantis taikymosi tinklelis, skirtingai nuo esančio antrojoje, keičiantis didinimui irgi keisis – taps storesnis arba plonesnis. Kiekvienas turėtų pabandyti ir palyginti pliusus bei minusus, kad suprastų, kokio tipo taikiklis jam mielesnis. Jeigu ieškote naujo optinio įrenginio, teikiančio dideles galimybes, norite atskleisti tolimojo šaudymo paslaptis, ši naujiena jus turėtų itin sudominti.

PRS 5-30X561 Ballistic specifikacijos

Susiję straipsniai

Priekinio lęšio skersmuo: 56 mm
Didinimas: 5–30 k.
Skaitmeninis artinimas: 6 k.
Matymo laukas esant maksimaliam didinimui (iš 100 m): 1,3 m
Atstumas iki akies: 90 mm
Paralakso reguliatorius: nuo 20 m
Lęšių danga: AquaDura
Šviesos pralaidumas: >90 proc.
Centrinis vamzdis: 34 mm
Vienas spragtelėjimas: 0,1 Mil = 0,1 mrad = 1 cm/100 m
Ilgis: 365 mm
Svoris: 1030 g
Tinklelis: apšviestas

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv