Medžioklės reikmenys

Kuprinės medžioklei ir poilsiui0


Marsupio Suede 60PF
Marsupio Suede 60PF
Marsupio Suede 60PF

Nors medžioklėje viskas priklauso nuo vietos, laiko ir sąlygų, kuprinė čia irgi labai svarbi. Iki šiol kuprines daugiausia naudojau susidėti įvairiems medžioklės įrankiams ir daiktams, kokių tik gali prisireikti: žiūronams, peiliui, šunų antkakliams, šoviniams, žibintuvėliams, guminėms pirštinėms, dideliems plastmasiniams maišams ir t. t.

Tačiau pačią kuprinę medžioklėje retai kada dėdavausi ant pečių. Bandžiau, bet paprastai baigdavosi tuo, kad pasižadėdavau tokių kvailysčių nebedaryti. Visus medžioklės įrankius nešiotis su savimi sudėtingomis sąlygomis retai prireikia. Dažniau į kuprinę dedu fotoaparatą, jeigu planuoju fotografuoti iš bokštelio.

Taip pat kuprinę rinktis man ne visuomet buvo sėkminga patirtis.

Daugiausia iki šiol apsieidavau pigiaisiais variantais, už lipdukus įsigyjamais parduotuvėse ir degalinėse. Bet paprastai jos pernelyg triukšmingos, ne itin tinkamos medžioklei. Kartą kuprinę gavau dovanų, bet ir jos sąsagos greitai suplyšo ir ji savo gyvenimą baigė šiukšlių dėžėje.

Marsupio Suede 60PF
Gamintojo reklamine nuotruka

Internetinė parduotuvė Skog.lv davė išbandyti dvi medžioklines kuprines. Viena modernesnė, kita visai paprasta, bet ypatinga. Marsupio iki tol nebuvo labai girdėtas prekės ženklas, bet, pasirodo, ši italų kompanija rinkoje yra jau keliasdešimt metų, daugiausia orientuojasi į aktyviojo poilsio prekes, ypač kuprines. Kuprinė Chair parduodama už 48 eurus, o Suede 60PF kainuoja kiek brangiau – 179 eurus.

Abi kuprinės skiriasi funkcionalumu ir paskirtimi. Chair yra paprastesnė, bet turi labai svarbią funkciją – ji gali būti naudojama kaip kėdė. Suede 60PF – daug profesionalesnė, skirta ir kalnų žygiams.

Marsupio SUEDE 70 PF

Kuprinė-kėdė

Iki šiol mano patirtis su tokiomis kuprinėmis nebuvo labai sėkminga. Žinoma, jos labai patogios, pavyzdžiui, miške tykant bebro, kai norisi kur nors prisėsti. Kitąkart medžioklės bokštelyje sėdynė būna tokios prastos būklės, kad tikrai geriau pagalvoti apie nešiojamą alternatyvą. Taip pat rudenį, tykant žąsų, pelkėje ne visai norisi sėdėti ant suolelio, puvusio drėgmėje keletą metų, ar ant šlapių samanų.

Kartą turėjau išvaizdžią, bet visiškai nepatogią norvegų gamybos kuprinę, kuri greičiau tiktų kaip medžiotojų kambario dizaino elementas, o ne priemonė daiktams nešioti. Porą kartų šį stebuklą pasiėmiau į medžioklę, bet petnešos buvo tokios nepatogios, kad dar ir ginklą ant peties nešti buvo nebeįmanoma.

Skog siūlo labai paprastą, bet funkcionalią kuprinę. Per žaibo bandymą jos į medžioklę nepasiėmiau, užtat ji idealiai tiko dresuojant medžioklinį šunį, taip pat lėkščiasvydžio varžybose, kai reikėjo sėdėti parke ir laukti savo laiko. Į kuprinę tilpo daug: vandens butelis, skanėstų, striukė, jeigu pasidarytų vėsoka, maišelis su varžyboms reikalingais daiktais – lėkštėmis ir panašiai. Kuprinė ant nugaros, šuo už pavadžio, ir pirmyn į parką. Įsitaisiusi pavėsyje po medžiu, padėjau šuniui pledą, kurį irgi buvau įkišusi į kuprinę, ir paverčiau kuprinę kėde.

Ilgiems žygiams ši kuprinė nėra labai patogi, bet renginiuose, šaudymo varžybose, šunų parodose, bebrų ar žąsų medžioklėje, iš esmės visada, kai norisi trumpam prisėsti, tai labai geras sprendimas. Taip pat kuprinė praverčia, jeigu bokštelyje nesinori sėdėti vienam, o kolega neturi kur atsisėsti. Tik sunku numatyti, kiek kilogramų toks suolelis galėtų atlaikyti. Pernelyg intensyviai eksperimentuoti nepatarčiau.

Taip pat be didžiulio kuprinės skyriaus yra kišenėlių, kuriose galima laikyti kokius mažesnius daikčiukus. Šia prasme kuprinė tikrai atliks numatytąsias funkcijas.

Gamintojo reklamine nuotrauka

Žygiams laukais ir kalnais

Kuprinė Suede 60PF jau yra sudėtingesnio, daugiafunkcio modelio. Suolelio šioje kuprinėje nebus, bet galima ją panaudoti kaip patiesalą, kad nereikėtų sėdėti ant šlapio paviršiaus.

Pagal visas galimybes ši kuprinė gerai tiktų žygiams, paukščių medžioklei, medžioklei tykant, net sumedžiotam gyvūnui nešti. Na, ne itin dideliam gyvūnui, pavyzdžiui, stirnai ar gemzei nešti kalnuose. Geriausiai Suede 60PF tiks einant tolesnius atstumus, kai medžiojami paukščiai. Tuomet laimikį galima dėti į specialų kuprinės skyrių – rankos lieka laisvos, o nešti lengva. Bet viskas iš eilės.
Mažumėlę užtrunka, kol ištyrinėji šį Marsupio modelį ir susipažįsti su visomis jo funkcijomis. Kuprinė tinka ne tik daiktams nešti. Specialus skyrius skirtas laimikiui arba galima jį paversti patiesalu, kad patogiai atsisėstum. Net yra numatyta speciali kišenė, kad kuprinėje galėtum nešti ginklą, jeigu reikia eiti didesnį atstumą.

Kišenių skyreliuose galima struktūruotai susidėlioti nešulius. Centrinis skyrius irgi pakankamai didelis, kad jame tilptų stambi krūva daiktų. Problema visuomet ta pati – daiktus nešate patys ir kuo toliau einate, tuo kuprinė sunkėja.

Modelį Suede 60PF bandyme naudojau kaip rankinį bagažą, skrisdama į kalnų medžioklę Austrijoje. Vis dėlto mano planą įvertinti kuprinę tikrame žygyje sujaukė noras išgyventi: į kalną nusprendžiau pasiimti kuo mažiau daiktų, ir kuprinė į šį sąrašą netilpo. Įdomi šios kuprinės ypatybė yra ta, kad pats jos korpusas į nugarą nesispaudžia, nes speciali sistema leidžia orui laisvai plūsti pro nugarą. Taip pat ji tvirta, nes joje esantis rėmas neleidžia kuprinei tapti beformiu maišu. Sunku spręsti, kiek kuprinė būtų kiekvienam patogi, nes tai labai individualu, tačiau galima reguliuoti petnešas ir visas kitas juostas. Pati kuprinės patogumu nesiskundžiau, bent jau vaikščioti po oro uostą su pilnai prikrauta buvo visai patogu. Kuprinė taip pat gerai nugulė viršutiniame lėktuvo bagažo skyriuje. Tikrinant apsaugai, ekrane buvo labai gerai matyti tvirtas kuprinės karkasas.

Kalbant apie praktinį panaudojimą, kiek glumina tiek daug sąsagų. Iš pradžių sunku suprasti, kam kuri skirta. Norėtųsi, kad pagrindiniam kuprinės skyriui užtraukti skirta virvelė būtų kiek rimtesnė. Palyginti su visa kita, ši virvelė neatrodo labai tvirta. Tačiau pripažintina, kad kišenių užtrauktukų rankenėlės gerai pagamintos, jos tikrai tylios ir einant netarška. Reikia laiko, kol supranti visas kuprinės panaudojimo galimybes, jeigu nesinori prieš tai skaityti naudojimo instrukcijos.

Patinka tai, kad laimikio skyrius aptrauktas specialia medžiaga, kurią galima patogiai nuvalyti. Tuščia kuprinė vis dėlto sunkoka, greičiausiai dėl sudėtingos konstrukcijos. Sunkiuose žygiuose svarus kiekvienas gramas, todėl norėjosi, kad kuprinė būtų kiek lengvesnė. Vis dėlto sudėjus visus pliusus ir minusus tai yra labai geras sprendimas. Nors pripažintina, kad turizmo prekių parduotuvėse galima rasti geresnių ir lengvesnių, tarnausiančių taip pat gerai, kad ir, pavyzdžiui, koks Lafuma produktas. Na, taip, jame nebus specialių skyrių laimikiui ir ginklui, bet jų ne visuomet ir reikia.

Į ką atkreipti dėmesį, perkant kuprinę

Aktyviojo poilsio ir medžioklės kuprinių pasirinkimas didelis, bet kokybiškos prekės kainuoja gana brangiai, todėl apsirikti nesinorėtų. Keletas patarimų renkantis kuprinę:

Susiję straipsniai

– Pati kuprinė turi būti gana lengva, kad nepadidintų nešulio svorio.
– Jeigu kuprinė skirta medžioklei, svarbu, kad ji būtų pakankamai tyli – sąsagos ir užtrauktukai neklapsėtų, medžiaga nešiugždėtų.
– Priklausomai nuo tikslo, kuprinė turėtų būti talpi, bet ne per didelė.
– Medžioklės reikmėms galima naudoti ir bet kokią turizmui ar žygiams skirtą kuprinę.
– Deja, apie kuprinės patogumą galima spręsti tik tada, kai su ja ant pečių nueinate keletą kilometrų, todėl patartina prieš įsigyjant pasiskolinti keletą variantų iš draugų, kad suprastumėte, kuris patogiausias.
– Jeigu esate numatę žygiuoti ilgiau, kuprinė turėtų būti atspari lietui, kad visas jos turinys nesumirktų. Šiaip ar taip, yra ir specialių dangalų nuo lietaus.
– Dėl saugumo galima pasirinkti ryškiaspalvę kuprinę. Medžioklėje tai pernelyg netrukdys ir labai pravers važiuojant dviračiu ar einant kelkraščiu.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv