Patirtis

Kiek vilkų dar galima medžioti ir kaip tai daryti be sniego sąlygomis?0

Nuotrauka: Pixabay.com

Šį sezoną vilkų medžioklės limito įvykdymas vyksta sėkmingiau, tačiau visos suteiktos leidimai dar nėra panaudoti. Liko tik septyniolika vilkų licencijų. Su aktualia informacija galima susipažinti Aplinkos ministerijos interneto svetainėje.

Kaip aiškina apklausti medžiotojai, didžiausias kliuvinys sėkmingoms vilkų medžioklėms – šių metų šilta žiema.

Kaip rasti vilką, kai nėra sniego?

Vilko medžioklės vietų nustatymas ir jų gyvenamųjų vietų sekimas be sniego gali būti sudėtingas, tačiau yra kelios metodikos, padedančios nustatyti vilkų buvimą ir aktyvumą.

1. Gyvūnų pėdų ir išmatų paieška: Vilko pėdos net be sniego gali būti matomos, ypač drėgnuose ar minkštuose dirvožemiuose. Ieškokite didelių, apvalių pėdų su išryškintais pirštų atspaudais ir padų žymėmis. Vilko išmatos paprastai būna juodos arba pilkos spalvos, jose galima rasti nepastebimų plaukų ir kaulų fragmentų.

2. Nuplėštų gyvūnų ir pažeidimų paieška: Vilkai dažnai medžioja būriais ir palieka po savęs nuplėštus gyvūnus. Patikrinkite miško pakraščius, laukus ir ganyklas, ar nėra rastų sužalotų gyvūnų arba pėdsakų, rodančių vilkų aktyvumą.

3. Gyvūnų elgesio stebėjimas: Jei pastebėjote, kad žvėrys ar kiti gyvūnai dažnai yra susirūpinę ar elgiasi neįprastai, tai gali rodyti vilko buvimą. Toks elgesys dažnai pastebimas prieš plėšrūnų atakas.

4. Medžioklės bokštų ir spąstų naudojimas: Norėdami padidinti galimybes pamatyti vilkus, naudokite medžioklės bokštus arba spąstus vietose, kur pastebėtas gyvūnų aktyvumas. Užtikrinkite, kad šie bokštai būtų išdėstyti taip, kad netrukdytų gyvūnams.

5. Vietos žinios ir stebėjimai: Susisiekite su vietiniais medžiotojais, ūkininkais ir miško darbuotojais, kad gautumėte informacijos apie vilkų aktyvumą jūsų regione. Jų stebėjimai ir patirtis gali būti vertingas šaltinis nustatant vilkų buvimą.

Valstybinė miškų tarnyba (VMD) kviečia gyventojus pranešti apie vilkų buvimo požymius, tokius kaip pėdos, išmatos ar rastos nuplėštos gyvūnų liekanos. Tokia informacija padeda nustatyti vilkų paplitimą ir planuoti jų valdymą. Pranešimus galima pateikti naudojant VMD programėlę “Mednis” arba susisiekus tiesiogiai su tarnyba.

Atminkite, kad vilkų medžioklė yra griežtai reglamentuojama, ją galima vykdyti tik nustatytais laikotarpiais ir apimtimis, siekiant užtikrinti tvarų populiacijos valdymą.

Jokių kliūčių vilkui: bandos neapsaugos net tvora

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.