Patirtis

Papildyta VIDEO! Karo veteranas išgyvena siaubingoje meškos atakoje, sprogstant meškų atbaidymo purškalui0

Ekrano kopija iš Instagram

Sukandžiotos rankos ir kaklas. Signalo kalnose, Grand Teton nacionaliniame parke, gegužės 19 dieną grizlio lokio patelė, gindama savo jauniklį, užpuolė vyrą, išėjusį į fotomedžioklę nufotografuoti didžiosios pelėdos. Bandydamas įkąsti vyrui kaklą, lokys įkando ir lokius atbaidantį purslą ir šis sprogo.

Shayne’as Burke’as yra armijos veteranas, prisipažinęs, kad lokio ataka, kurią patyrė gegužės 19 d., buvo baisiausia, kokią jis kada nors patyrė gyvenime. Per išpuolį vyras buvo sunkiai sužalotas ir galėjo net mirti, jei lokys nebūtų įkandęs aerozolio, kurį vyras tuo metu laikė. Vyras išrašytas iš ligoninės ir turėtų visiškai pasveikti.

Likus dviem dienoms iki išrašymo iš ligoninės, kariuomenės veteranas savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo patirtimi. Įraše jis dėkoja žmonai ir gelbėjimo tarnybai už operatyvius veiksmus jį gelbėjant. Įraše jis pabrėžia, kaip svarbu žinoti, kaip reaguoti lokio užpuolimo situacijoje.

Įrašas, kurį pasidalino Shayne Patrick (@n0beefstew4u)

Žvelgiant į veterano „Instagram“ profilį, nesunku rasti įrašą apie vėžio operaciją ir laikotarpį prieš ir po jos. Vyras išgyveno rimtus sunkumus ir dabar pasuko į gamtos studijas bei fotografiją.

Savo įraše jis teigia, kad garsiai judėjo mišku, taip įspėdamas miško gyventojus apie savo buvimą. Kol nepastebėjo meškos jauniklio ir meškos pateles. 35 metų vyras tik spėjo atsigulti ant žemės ir paimti lokį atbaidantį purškalą, tačiau to nepakako, nes meškos patelė jau buvo pradėjusi ataką.

Ekrano kopija iš Instagram

Užpuolimo metu vyras apsivertė ant pilvo ir rankas laikė už kaklo, kad lokys negalėtų liesti gyvybiškai svarbių kraujagyslių. Pirmasis įkandimas buvo ant nugaros ir peties. Tęsdama ataką, meška kandžiojo vyro kojas, draskė vyrą, kol atkreipė dėmesį į vyro rankas, kuriose buvo purškalas. Bandydama įkąsti vyrui į kaklą, ji įkando į purškiklį ir šis sprogo jos burnoje. Savo įraše veteranas teigia, kad meška greičiausiai norėjo įkąsti žmogui kaklą, o tai būtų jį nužudę.

Po to, kai purškalas sprogo lokio burnoje, gyvūnas pabėgo. Sunkiai sužalotas, tik vienu žodžiu sugebėjo parašyti žinutę žmonai, užpuolė. Jis spėjo tik atsiremti į medį ir laukti gelbėtojų, nes dėl patirtų sužalojimų negalėjo pajudėti.

Savo įraše jis atskleidžia, kad po išpuolio net susitaikė su tuo, kad buvo puikioje vietoje mirti. Jis netgi spėjo įrašyti trumpą vaizdo įrašą, kuriame prisipažįsta meilėje savo artimiesiems. Laimei, vaizdo įrašo leisti nereikėjo.

Ką daryti, jei lokys užpuola?

Susiję straipsniai

1. Paimkite aerozolį;
2. Išimkite saugiklį;
3. Laikykite abiem rankomis;
4. Taikykite lokio veido kryptimi, šiek tiek žemyn;
5. Purkšti nedideliais, trumpais intervalais (2-3 sek.);
6. Jei lokys artėja, kartokite;
7. Įdėkite saugiklį ir padėkite jį į saugią vietą.

LA.lv