Patirtis

Kaip atskirti elnių lytis pagal siluetą?0

Medžioklėje būna įvairių situacijų, kai negali suprasti, ką matai priešais save – patelę ar patiną. Gyvūnas gali būti iš dalies pasislėpęs krūmuose, žolėje. Gali būti sutemus, paskutinės šviesos minutės, kai dar galite medžioti gyvūną. Ir reikia sugebėti atskirti lytį.

Arba, kaip paveikslėlyje, gyvūną užfiksuoja medžioklės kamera. Šie prietaisai naudojami medžiojamųjų gyvūnų populiacijai stebėti ir trofėjiniams gyvūnams toje vietovėje įvertinti. Įsibėgėjant rudeniui gyvūnų traukos vietose apsilanko vis daugiau elnių, nes laukuose nebėra javų, tačiau elninių šeimos mėgstami rapsai pasėti ne visur.

Vienas iš būdų atskirti elnių patinus nuo patelių esant sudėtingam matomumui yra siluetas. Elnio patelės kūno kontūrai yra stačiakampio formos. Patino kūnas panašesnis į trapeciją, o pečiai platesni už užpakalį, žiūrint iš šono. Patinų sprandas aiškiai aukštesnis už užpakalinę dalį.

Šį geometrinį metodą gali būti sunku taikyti pirmųjų ar antrųjų metų patinėliams, kurie dar gana švelnūs ir nesubrendę, bet vis tiek turi labiau išreikštą sprandą nei patelės. Tuomet žiūronai arba gera termovizorinė kamera padės nustatyti, ar egzempliorius turi ragus, kurie ne visada yra pakankamai dideli, kad juos būtų galima iš karto įžiūrėti, ypač sutemus arba esant rūkui.

Susiję straipsniai

Suaugę elnių patinai pasiekia 140 cm aukštį ties pečiais. Patelės yra daug smulkesnės ir sveria mažiau. Lietuvoje gyvenančių suaugusių patinų kūno masė (be vidaus organų, kojų apatinės dalies ir galvos) siekia 142,8 kg, patelių vidutiniškai – 69 kg.

Elnių limito panaikinimas ir plėšrūnų medžioklės apribojimai

Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.