Patirtis

Tiesioginė transliacija. Šiandien Seimas spręs dėl naktinio matymo taikiklių naudojimo medžioklėje0

ŽIŪREKITE ČIA

TIESIOGINĖ Seimo transliacija – Seimo vakarinis posėdis Nr. 311 (2023-10-10)

Jau šiandien, ketvirtą valandą po pietų, bus svarstomos Seimo nario Justino Urbanavičiaus siūlomos Medžioklės įstatymo Nr. IX-966 5 straipsnio pakeitimo ir Įstatymo papildymo 15(1), 15(2) straipsniais ir priedu įstatymo projektas (Nr. XIVP-1457(2)). Seimo 2023-10-10 dienos darbotvarkė

Ar šiems siūlymams bus pritarta, ar ne, priklauso nuo to, ar ir kaip medžioklės priešininkams pavyko paveikti deputatų nuomonę ir poziciją.

Medžiotojų organizacijos padarė viską, kad visuomenė ir žmonių atstovai Seime būtų informuoti apie naktinio matymo taikiklių naudojimo svarbą kovojant su afrikiniu kiaulių maru bei kontroliuojant smulkiųjų plėšrūnų – lapių ir meškėnų – populiacijas.

Suvaldyti ligas, sumažinti žalą, apsaugoti dirvožemyje perinčius paukščius, roplius ir varliagyvius, įskaitant saugomas rūšis, ir stirnų jauniklių apsauga nuo plėšrūnų!

Naktinių taikiklių medžioklei įteisinimas sulaukė išties precedento neturinčio visuomenės dėmesio ir paskatino tam tikras visuomenės grupes neteisėtais metodais kovoti su įstatymo pataisomis. Šių įrenginių priešininkai kviečiami atskirose socialinių tinklų grupėse ir interneto svetainėse, kad neteisėtu būdu paveiktų Seimo narius. Apie tai praneša Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD).

Tam tikrose socialinių tinklų paskyrose neseniai pasirodė raginimai apsimesti medžiotojais ir masiškai siųsti laiškus Seimo nariams, su iš anksto parengtais paruoštukais. Tokie laiškai juos jau pasiekė.
Kai kurie tapę jų taikiniais – jau apie tai prabilo viešai.
⚠️Toks apsimetinėjimas mūsų bendruomenės nariais tik parodo, kad kažkas stokoja argumentų bei žinių, o tikrasis tokių iniciatyvų autorių tikslas – visuomenės priešinimas ir Seimo narių nuteikinėjimas prieš mus.
👉Apie tai šiandien pasidalinome su šalies žiniasklaidos atstovais, informaciją rasite čia: https://www.miske.lt/medziotojai-perspeja-seima-del…/
⚠️Deja, bet tokios jų veikos suaktyvėjo būtent dabar, artėjant balsavimui Seime, kuriuo turėtų būti priimtas sprendimas dėl naktinių taikiklių taikymo tvarkos Lietuvoje.
Dėl šio įstatymo, ne kartą buvome išvadinti brakonieriais. Kai kas aiškino, kad miškus mes paversime skerdyklomis, o po to bandė kratytis savo žodžių, bet sunkiai ⛔️
👉Juk viskas yra visai kitaip. Minėtos priemonės skirtos tik kovai su afrikiniu kiaulių maru, tad bet kokie teiginiai, kad jas naudojant bus medžiojami elniai ar briedžiai – tėra melas❗️

Minėtą įrangą jau galima įsigyti ir laikyti Lietuvoje nuo pernai, tuo tarpu jos naudojimas kovoje su afrikiniu kiaulių maru, taip pat medžiojant lapes ir mangutus – dar svarstomas.

Portalas agrobite.lt kalbino LMŽD direktorių Laimoną Daukšą.

„Pastaraisiais mėnesiais teko girdėti pačių įvairiausių spekuliacijų apie mus, kurios baigdavosi jų autoriams susipažinus su tikrais medžiotojais, jų veikla ar Lietuvos gamtos pagrindais. Tačiau raginimai imtis kibernetinių atakų, su iš anksto parengtais paruoštukais, apsimetant mūsų bendruomenės nariais ir jais užplūsti Seimo narius bei įstatymų priėmėjų institucijas – turi būti įvertinti jau ne mūsų, o manau, kad atitinkamų institucijų“, – LMŽD pranešime spaudai cituojamas draugijos direktorius Laimonas Daukša.

Anot jo, kai kurie Seimo nariai jau viešai į tokias veikas atkreipė dėmesį dar vakar, bet tai tėra vienetai.

„Mums žinoma apie tai, tad visus Seimo narius kviečiame nelikti abejingais tokiai veikai ir esant galimybėms apie tai pranešti atitinkamoms institucijoms. Be abejonės, tokius informacijos šaltinius galima pasitikrinti ir patiems. Paprašius atsiųsti medžiotojo bilieto kopiją su duomenimis, patvirtinančiais siuntėjo tapatybę, labai lengva patikrinti ar tai kibernetinio išpuolio dalyvis ar ne. Tai padėti padaryti galime ir mes. Gavę tokių laiškų kopijas padėsime nustatyti ar jų siuntėjas yra mūsų bendruomenės narys labai greitai, per savo bendruomenės tinklą“, – tvirtina jis.

L. Daukšos teigimu, Lietuvos medžiotojų bendruomenė yra atvira, aktyviai bendraujanti, tad minėtos informacijos surinkimas, patikrinimas bus greitas ir efektyvus.

„Deja, bet reikia pripažinti, kad kažkas yra labai suinteresuotas visuomenės priešinimu ir klaidinimu. Ir tai daro labai aktyviai, nes pasitelkus įvairias visuomenines organizacijas. Galiu tik dar kartą pabrėžti, kad būtent Lietuvos medžiotojų pastangų dėka, gyvūnijos populiacija Lietuvoje išaugo kartais, o kova su brakonieriais tapo gerokai efektyvesnė, kurioje net 2 iš keturių pradedamų tyrimų – medžiotojų pagalba“, – sako LMŽD direktorius.

LMŽD duomenimis, raginimai imtis kibernetinių atakų veiksmų prieš Seimo narius socialiniuose tinkluose pasirodė penktadienį, o pirmosios jų įgyvendintos dar vakar iš visos eilės pašto dėžučių, kurių autoriai apsimeta medžiotojais.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv