Patirtis

Iš naujausio numerio. Panaikinta Medžioklės tvarkymo konsultacinė taryba0

Nuotrauka: Aplinkos ministerija

Dar anksčiau neoficialiai vis pasigirsdavo nerimavimų, kad Medžioklės tvarkymo konsultacinė taryba (MTKT) nebevykdo savo užduočių, bet oficialaus atsakymo, kodėl ji nutraukė savo veiklą, iki šiol nebuvo. Vienintelis atsakymas, gautas iš Aplinkos ministerijos sausio viduryje, rodė, kad planuojama atnaujinti MTKT veiklą ir todėl apie posėdžius informacijos kol kas nėra.

Dabartinio aplinkos ministro Simono Gentvilo patarėjas Marius Čepulis neseniai patvirtino, kad MTKT buvo panaikinta. Vietoj jos bus sukurta nauja darbo grupė, kurios tikslas bus tyrinėti su medžioklės ūkiu susijusius klausimus ir skatinti tinkamą įstatymų leidybos darbą.
Specialiųjų tyrimų tarnyba ištyrė MTKT veiklos aprašą ir nustatė, kad jame yra neaiškumų. „Buvo pasakyta, kad MTKT sukurta siekiant patarinėti ministrui ir kitoms institucijoms. Tačiau ši taryba neturi teisės patarti jokioms „kitoms institucijoms“. Taigi buvo priimtas sprendimas ją panaikinti ir sukurti naują struktūrą“, – paaiškino M. Čepulis.

Ministerijos atstovas nurodė, kad kaip ir MTKT, naująją grupę sudarys ministerijos ir policijos, medžiotojus ir ūkininkus vienijančių organizacijų, žemės ir miškų savininkų, gamtos apsaugos organizacijų atstovai. Vieną svarbiausių vaidmenų atliks mokslininkai, veikiantys su medžioklės ūkiu susijusiose srityse.

Naujausia informacija rodo, kad naujoji taryba greičiausiai bus patvirtinta iki šio mėnesio pabaigos.

Susiję straipsniai
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.