Medžioklės reikmenys

Iš archyvo. 70 metų Steiner patirtis0

Nuotrauka: iš archyvo

Pernai Steiner šventė 70 metų jubiliejų, ir nors pasaulyje šis gamintojas labai garsus, Lietuvoje nėra gerai pažintas. Tai prekės ženklas, kuris pagal kainą stovi patogiai per vidurį – ne visai ekonominė klasė, ne vienas brangiausių, bet labai kokybiškas.

Steiner 1947 metais gimė karo griuvėsiuose. Karlas Steineris tarp sugriautų infrastruktūros objektų ir nepaisydamas sunykusios Vokietijos ekonomikos įrengė savo dirbtuvę Bairoito mieste. Jis buvo apsėstas vieno tikslo – sukurti tokį funkcionalų, patvarų ir tobulą optinį įrenginį, su kuriuo negalėtų lygiuotis nė vienas kitas, sukurtas šiuo chaotišku laikotarpiu.

Nuotrauka: iš archyvo

K. Steineris savo vieno žmogaus dirbtuvę per 6 metus pavertė įmone, kurioje jau dirbo 50 darbuotojų. Steiner-Optik tapo pasaulyje žinoma optinių ginklų ikona ir siūlė žiūronus bei taikiklius praktiškai bet kuriai gyvenimo situacijai.

Laikydamasi tradicijų, įmonė toliau veikė Vokietijoje, kurdama naujas darbo vietas ir karjeros galimybes, o dabar joje jau dirba 300 žmonių. Šiandien Steiner-Optik gamina žiūronus karinėms, jūros, medžioklės, aktyvaus poilsio, paukščių stebėjimo reikmėms, taip pat karinius ir medžioklinius taikiklius.

Speciali Nighthunter laida

Steiner pristato dvi taikiklių linijas. Pirmoji – rafinuotesnė, sukurta 70 metų įmonės jubiliejaus proga. Siūlomi keturi Nighthunter optiniai taikikliai.

Ši linija kiek brangesnė nei Ranger, bet tai reiškia, kad taikikliai turi papildomų pliusų. Anot Steiner, Nighthunter turi sprendimą sudėtingiausioms medžioklės sąlygoms naktį. Tai nėra naktinis taikiklis, o dienos optika, skirta specialioms sąlygoms. Taikiklio vaizdas labai kontrastingas, inovatyviai apšviesti taikymosi tinkleliai, elegantiškas balistinis bokštelis ir kitos medžioklės sąlygomis patikrintos detalės.

Siūlomi keturi šios linijos modeliai: 3-15×56, 2-10×50, 1,6-8×42 ir 1-5×24.

Nighthunter 3-15×56 suteikia pranašumą medžioklėje tamsiuoju paros metu, leidžia įžiūrėti gyvūną net tada, kai atrodo, kad neįmanoma. Skirta medžioklei tykant prietemoje, artėjant nakčiai. Taikiklis maksimaliai panaudoja šviesą ir taip atkuria gerą vaizdą net prasto apšvietimo sąlygomis. Dėl 56 mm lęšio šviesos pralaidumas maksimalus, o vaizdas aiškus. 15 kartų didinimas leidžia įvertinti detales net iš tolesnių atstumų. Taikiklyje yra ir paralakso reguliatorius.

Nighthunter 2-10×50 irgi leidžia puikiai matyti sutemus, 2 kartus padidinus matymo laukas platus, o 10 kartų padidinus galima šauti iš toliau. Lengva naudoti medžioklėje sėlinant, tinka medžiojant sutemus ir net naktį, šviečiant pilnačiai.

Nighthunter 1,6-8×42 vaizdas puikus ir prasto apšvietimo sąlygomis. Puikiai tinka medžioklei sėlinant. Šio taikiklio taikymosi tinklelis apšviestas, jis lengvas ir kompaktiškas. Tinka medžioklei ir Lietuvoje, ir tundroje, ir kalnuose, ir savanoje.

Nighthunter 1-5×24 sukurtas pavojingų gyvūnų medžioklei, o mūsų sąlygomis puikiai tinka medžioklei su varovais. Padidinus 1 kartą matymo laukas platus, taip pat puiki galimybė šauti iš artimų distancijų. Tai kompaktiškas, lengvas taikiklis, nepakeičiamas ieškant sužeisto gyvūno.

Kaina – apie 1200 eurų. Palyginti su Ranger, ji šiek tiek kokybiškesnė. Pavyzdžiui, raudonojo taško jungiklis sukasi tyliai ir lengvai. Steiner raudonojo taško jungikliai geri tuo, kad juos galima išjungti kas antru spragtelėjimu, kad nereikėtų per daug sukioti.

Nuotrauka: iš archyvo

Ranger – dinamiškam medžiotojui

Ranger linijos taikikliai yra trumpesni ir platesnio matymo lauko. Sistema High-Contrast-Optics padeda gauti puikius rodiklius sutemus, nes šių įrenginių šviesos pralaidumas – 90 %. Jie lengvi, patvarūs, malonaus dizaino.

Ranger 4-16×56 specialiai sukurtas šauti iš toliau, kai šviesa prastesnė. Jis pasiteisino ir sudėtingomis medžioklės sąlygomis. Taikiklio vaizdas kokybiškas, o paralakso reguliavimas – nuo 50 metrų iki begalybės.

Ranger 3-12×56 yra galingas, universalus taikiklis, ypač tinkamas medžioklei tykant, o mūsų sąlygomis – ir sėlinant. Labai lengvas – 705 g, be to, jo platus matymo laukas. Dėl gero šviesos pralaidumo tinka medžioklei sutemus.

Ranger 2-8×42 yra tipiškas elegantiškas ir universalus taikiklis, ypač tinkamas medžioklei dieną iki sutemstant. Mūsų sąlygomis – medžioklei sėlinant, bus geras ir varant bei tykant.

Ranger 1-4×24 ypač tinka medžioklei su varovais, nes rodo platų matymo lauką nuo 9 iki 37 m iš 100 m. Raudonasis taškas padeda greitai nusitaikyti. Puikus taikiklis stambių gyvūnų medžioklei. 1 karto didinimas ypač tinka norint patogiai iššauti atmerkus abi akis.

Nuotrauka: iš archyvo

Išvados

Susiję straipsniai

Nors Steiner nėra plačiai žinomas prekės ženklas, jo kokybė – garantuota. Šiuos taikiklius galima dėti bent pora lentynėlių aukščiau nei ekonominė klasė, o pagal kokybę jie artimi aukščiausius kriterijus atitinkantiems produktams. Šie taikikliai turi viską – yra dailaus dizaino, patikimi, turi raudonąjį tašką ir gali pasiūlyti puikius rezultatus. Steiner tikrai gali būti pripažintas Lietuvos medžiotojų.

Daugelis galbūt tikėtųsi, kad šie taikikliai bus pigesni, tačiau aukštos kokybės už žemą kainą negausi. Todėl ir siūlomi dviejų linijų taikikliai – Ranger kainuoja kiek mažiau nei 1000 eurų. Daugelį galėtų gluminti, kad šiuose taikikliuose yra paralakso reguliatorius. Vis dėlto tai yra taiklaus šūvio iš toli garantija. Paprastose medžioklės situacijose paralakso reguliuoti gali neprireikti, bet šaunant iš toliau tai papildoma galimybė pagerinti savo rezultatus.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.